Американські гастроентерологи розказали про «карантинний запор»

Дата створення: 22 Грудня 2021
Дата оновлення: 17 Квітня 2023
Американські гастроентерологи розказали про «карантинний запор»

Пандемія коронавірусу SARS-CoV-2 змусила багатьох змінити звичний спосіб життя та перейти на режим самоізоляції. Все більше людей працюють удома, мало займаються спортом та переживають: як COVID-19 позначиться на їхньому здоров’ї? Все це призводить до погіршення здоров’я і виникнення хвороб, яких раніше не було, наприклад, запорів, які американські гастроентерологи вже назвали «карантинними».

Звідки беруться «карантинні запори»?

У всіх у нас є власний циркадний ритм – природний процес у мозку, який регулює цикл сну та неспання та повторюється кожні 24 години. У товстої кишки також є ритм, що регулює дефекацію. Ми ж допомагаємо у цьому своєю фізичною активністю, яка сприяє перистальтиці кишківника. Але циркадний ритм товстої кишки легко порушити, наприклад, через поганий сон, неправильне харчування або малорухливий спосіб життя.

– Коли ми сидимо вдома, рухливість товстої кишки зменшується, що призводить до запору. Стілець стає твердим і супроводжується болем, – пояснює гастроентеролог, доктор медицини з медичного центру в Каліфорнії (США) Роберт Лерріго.

4 способи, що дозволяють уникнути «карантинного запору»

  1. Пийте достатньо води. Якщо в організмі мало рідини, стілець стає твердим, а товста кишка рухається повільніше. Пийте воду та соки, але не алкоголь чи каву, оскільки вони призводять до зневоднення.
  2. Збільште фізичну активність. Лікарі рекомендують займатися спортом від 20 до 60 хвилин на день. Якщо для вас це багато, тренуйтеся двічі на тиждень: цього достатньо, щоб поліпшити дефекацію.
  3. Налягайте на овочі та фрукти. Багато хто під час пандемії почав їсти більше, ніж раніше. І часто вживають солодке. Вибирайте продукти, багаті на клітковину: горіхи, висівки, вівсянку, сочевицю, листові овочі. Вони затримують воду в стільці, яка пом’якшує його і сприяє легшому проходженню через товсту кишку.
  4. Заспокойтесь. Стреси можуть призвести до збою роботи травної системи, наприклад проносу чи запору. Зняти напругу допоможуть піші прогулянки.
Avatar photo
Автор: Наталія Болховецька
Редактор
Луганський педагогічний університет Регіональний інститут менеджменту
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама