

Пандемія коронавірусу SARS-CoV-2 змусила багатьох змінити звичний спосіб життя та перейти на режим самоізоляції. Все більше людей працюють удома, мало займаються спортом та переживають: як COVID-19 позначиться на їхньому здоров’ї? Все це призводить до погіршення здоров’я і виникнення хвороб, яких раніше не було, наприклад, запорів, які американські гастроентерологи вже назвали «карантинними».
Звідки беруться «карантинні запори»?
У всіх у нас є власний циркадний ритм – природний процес у мозку, який регулює цикл сну та неспання та повторюється кожні 24 години. У товстої кишки також є ритм, що регулює дефекацію. Ми ж допомагаємо у цьому своєю фізичною активністю, яка сприяє перистальтиці кишківника. Але циркадний ритм товстої кишки легко порушити, наприклад, через поганий сон, неправильне харчування або малорухливий спосіб життя.
– Коли ми сидимо вдома, рухливість товстої кишки зменшується, що призводить до запору. Стілець стає твердим і супроводжується болем, – пояснює гастроентеролог, доктор медицини з медичного центру в Каліфорнії (США) Роберт Лерріго.
4 способи, що дозволяють уникнути «карантинного запору»