Американські хірурги другому пацієнту пересадили свиняче серце

Американські хірурги другому пацієнту пересадили свиняче серце

У США вдруге було проведено пересадку серця свині пацієнту, який страждав на серцеву недостатність. Ризик під час такої операції високий, але це єдина можливість для багатьох кардіологічних хворих.

Два роки тому, 7 січня 2022 року, фахівці Медичного центру Балтіморського університету (США) вперше пересадили серце модифікованої свині пацієнту з невиліковною хворобою серця. Спочатку після операції хворий почував себе добре. Але за два місяці його стан погіршився, і в березні 2022 року він помер.

І ось днями хірурги цього центру провели другу подібну операцію. Вони пересадили серце свині 58-річному Лоуренсу Фосетту, якому загрожувала неминуча смерть від серцевої недостатності. За словами фахівців, через інші проблеми зі здоров’ям йому не могли зробити традиційну пересадку серця.

— Зараз пацієнт дихає самостійно, і його серце функціонує нормально без допомоги допоміжних пристроїв, — кажуть лікарі.

Через два дні після пересадки серця свині хворий розповідав анекдоти та зміг сидіти у кріслі. Однак хірурги розуміють, що кілька тижнів можуть бути критичними для пацієнта.

— Трансплантація органів тварин, або ксенотрансплантація, пов’язана з високим ризиком. Крім небезпеки передачі невідомого патогену від тварини до людини, ксенотрансплантати можуть спричинити небезпечну імунну відповідь. Це може призвести до негайного відторгнення органу, що може мати фатальні наслідки для пацієнта, — попереджають лікарі, цитує портал Medonet.

Проте вони сподіваються продовжити такі операції й надалі, оскільки для багатьох хворих вони можуть стати єдиним шансом на порятунок.

Реклама
Боротьба з туберкульозом відновлюється після пандемії COVID-19, але все ще відстає від мети
Згідно з доповіддю Всесвітньої організації охорони...
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Реклама
Профілактика ГРВІ
Захисні заходи в сезон ГРВІ та ГРЗЛікарські препар...
С-реактивний білок при ГРВІ
Що таке С-реактивний білокАналіз на С-реактивний б...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама