Анафілаксія: нові рекомендації Європейської академії алергії та клінічної імунології (EAACI)

Дата створення: 08 Вересня 2021
Дата оновлення: 08 Квітня 2023
Анафілаксія: нові рекомендації Європейської академії алергії та клінічної імунології (EAACI)

Згідно нових рекомендацій EAACI по лікуванню анафілаксії, у вигляді терапії першої лінії рекомендується, в першу чергу – застосування адреналіну внутрішньом’язово. Більш детально з рекомендаціями можна ознайомитися за посиланням.

Як відомо, анафілаксія – це невідкладна клінічна ситуація, яку всі медичні працівники і вчителі повинні вміти розпізнавати, керувати та допомагати запобігати. Швидка і ефективна допомога допомагає знизити загальний рівень летальності, але й досі існує багато запитань стосовно найбільш ефективних способів запобігання, діагностики та лікування анафілаксії.

Як зазначає Pubmed, багатопрофільна робоча група Європейської академії алергії та клінічної імунології по анафілаксії оновила рекомендації 2014 г. (Уточнюється, що нові рекомендації було розроблено з використанням структури AGREE II та підходу GRADE. Докази систематично аналізувались, і рекомендації були складені шляхом зважування користі та шкоди. Рекомендації було розглянуто зовнішніми експертами та обговорено на громадських консультаціях).

Згідно рекомендації EAACI, пропонується використовувати клінічні критерії для виявлення анафілаксії з забором крові для більш пізнього вимірювання триптази. При цьому рекомендується негайне внутрішньом’язове введення адреналіну в якості терапії першої лінії при доступності автоінжектор адреналіну.

Також EAACI рекомендує надавати фармакокінетичні дані для автоінжекторів адреналіну. «Рекомендується структуроване комплексне навчання для людей з ризиком анафілаксії. Імітаційне навчання і візуальні підказки для фахівців в області охорони здоров’я пропонуються для поліпшення лікування анафілаксії. Пропонується, щоб шкільна політика відображала рекомендації по анафілаксії. Докази ефективності лікування анафілаксії залишаються на дуже низькому рівні. Існує гостра необхідність в пріоритетності клінічних випробувань, які можуть поліпшити ведення пацієнтів з ризиком анафілаксії », – уточнюється в повідомленні EAACI.

Довідково:

Автоінжектор адреналіну (або автоінжектор адреналіну) – це медичний пристрій для введення відміряні дози або доз адреналіну (адреналіну) за допомогою технології автоінжекторів. Найчастіше використовується для лікування анафілаксії.

Як писала «МП» раніше, FDA схвалило препарат Nexviazyme для лікування хвороби Помпе.

Згідно з інформацією FDA, Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) 6. серпня 2021 р. дало схвалення корпорації Genzyme – дочірньої компанії Sanofi на препарат Nexviazyme (авальглюкозидаза альфа – ngpt) для внутрішньовенної інфузії.

Цей препарат рекомендований для лікування хворих з пізнім початком хвороби Помпе у віці від 1 року і старше.

Stadnik-Anna
Автор: Ганна Стаднік
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама