Аналіз хропіння може допомогти попередити зупинку дихання уві сні

Аналіз хропіння може допомогти попередити зупинку дихання уві сні

Вчені переконують, що вміння розрізняти різні типи хропіння та розуміння їхнього зв’язку зі здоров’ям можуть мати велике значення.

Дослідники визначають хропіння як тремтячий звук, який виникає через вібрації тканин глотки або верхніх дихальних шляхів травного тракту під час сну. Вони стверджують, що стоматологи повинні бути особливо уважними, коли пацієнти звертаються зі скаргами на хропіння, оскільки це може свідчити про порушення дихання, пов’язане зі сном.

Порушення дихання під час сну включають зменшення вдиху, що триває щонайменше десять секунд, і можуть бути частковими (гіпопное) або повними (апное). Наявність зупинок дихання під час сну може мати серйозні наслідки для здоров’я людини.

Дослідження показали, що понад 30% чоловіків і жінок хроплять уночі, а близько 8,7% чоловіків і 5,6% жінок повідомляють, що вони періодично перестають дихати під час сну. Вчені виявили, що фактором ризику для зупинки дихання є зайва вага.

Вчені рекомендують стоматологам проводити скринінг серед пацієнтів і виявляти тих, хто належить до групи ризику. Однак, зважаючи на те, що не всі стоматологи мають необхідні знання для виявлення цієї проблеми, важливо, щоб самі пацієнти були уважними до симптомів, пов’язаних з порушенням дихання під час сну. Скарги на сонливість протягом дня, переривчастий сон, хропіння та зупинку дихання можуть бути ознаками цього стану.

Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Постійний стрес є результатом нестабільної ситуаці...
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Діагностика зору – це комплексне дослідження, що д...
Реклама
Люксоптика
«Люксоптика» надає благодійну допомогу ліками на 1...
Користь та шкода глютену
Якщо ви довго шукали науково обґрунтовану інформац...
Реклама