Аневризму аорти оперуватимуть під місцевим наркозом

Аневризму аорти оперуватимуть під місцевим наркозом

Аневризма черевної аорти — одне з найпідступніших серцево-судинних захворювань. Воно вражає в основному чоловіків старше 48 років і розвивається безсимптомно, що може призвести до смерті. Хірургічне втручання донедавна було єдиним можливим лікуванням аневризми.

— Ще кілька років тому хірургічний підхід лікування аорти включав розтин черевної порожнини та заміну розширеної аорти синтетичним протезом, — розповідає судинний хірург лікарні Риму (Італія) Рокко Джудіче.

Таке втручання було обтяжливим для пацієнта та супроводжувалося високою смертністю. Однак останнім часом така операція виконується за допомогою інвазивного підходу, так званого ендоваскулярного лікування.

— Через два невеликі отвори на стегнових артеріях у паху кровоносні судини переміщуються для розміщення ендопротези всередині ураженої артерії. Операція проводиться під місцевою анестезією, крововтрата мінімальна, а післяопераційне перебування мінімальне. Пацієнт повертається додому за 3 години та через тиждень може відновити свою звичайну діяльність, — пояснює Рокко Джудіче, передає ANSA.

Ризики, пов’язані з втручанням, також стали нижчими: смертність становить від 5% на відміну від традиційної операції, ризик летальності при якій сягав до 60%. Це дозволяє лікувати літніх та ослаблених хворих.

Реклама
Боротьба з туберкульозом відновлюється після пандемії COVID-19, але все ще відстає від мети
Згідно з доповіддю Всесвітньої організації охорони...
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Реклама
Профілактика ГРВІ
Захисні заходи в сезон ГРВІ та ГРЗЛікарські препар...
С-реактивний білок при ГРВІ
Що таке С-реактивний білокАналіз на С-реактивний б...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама