Ангіна: як проявляється

Ангіна: як проявляється

І який різновид цього захворювання вважається найважчим?

Ангіна як починається

Як починається і проявляється ангіна і чим вона відрізняється від звичайної застуди? Відмінні перші ознаки — сильний різкий біль у горлі, різке підвищення температури до 40°C і збільшення підщелепних лімфовузлів. Ангіна без температури можливо при бактеріальному зараженні. У таких випадках нежиті майже ніколи не буває, але наростають прояви загальної інтоксикації, головний, м’язовий та суглобовий біль.

Ангіна: симптоми

  • Висока температура (часто вище 38,5°С);
  • малинові, опухлі мигдалики;
  • хворобливе та запалене горло (іноді біль іррадіює у вуха);
  • проблеми з ковтанням;
  • головний біль;
  • виснаження, слабкість;
  • опухлі чутливі підщелепні лімфовузли;
  • точкові крововиливи (петехії) на піднебінні;
  • висип з безліччю розсіяних дрібних червоних горбиків;
  • біль у животі, нудота та блювання (часто зустрічається у дітей).

При вірусній ангіні часто з’являються додаткові симптоми застуди, такі як нежить або кашель, у разі бактеріальної інфекції — білувато-жовті плями на мигдаликах, як на фото, часто з неприємним запахом з рота.

Ангіна: яка буває

Поділяють кілька різновидів ангіни. Класифікація заснована на типі збудника, стадії запального процесу та зовнішньому вигляді мигдалин.

Катаральна ангіна. Відзначається почервоніння та збільшення мигдаликів, гіперемія передніх піднебінних дужок, області язичка. Характеризується високою температурою до 39°С, збільшенням підщелепних лімфовузлів та сильним болем у горлі. Це найлегший перебіг ангіни, у якому менш виражений інтоксикаційний синдром.

Фолікулярна ангіна. Спостерігаються збільшені піднебінні мигдалики з білувато-жовтими фолікулами. Відзначається більш виражений інтоксикаційний синдром, головний біль, висока температура, збільшення та болючість підщелепних лімфовузлів.

Ангіна лакунарна. На мигдаликах присутній жовтуватий наліт у вигляді плівок, що виходять з лакун. Самі мигдалики червоні, збільшені, мають форму кулі. Характеризується сильним болем у горлі, інтоксикаційним синдромом, зниженням апетиту, збільшенням та болючістю лімфовузлів, високою температурою до 40°С. Оскільки порушується місцевий імунітет, може виникнути білий наліт на язиці.

Везикулярна ангіна проявляється везикулами (дрібними прищиками) на мигдаликах та м’якому піднебінні. Найчастіше вони обумовлені Herpes simplex 1, ентеровірусом, вірусом Епштейна-Бар (інфекційний мононуклеоз) або черевним тифом (ангіна Дюге).

Некротична ангіна — найважча форма, що супроводжується утворенням плівок на мигдаликах, вираженим інтоксикаційним синдромом, стійкою лихоманкою. Також на мигдаликах з’являються плями брудно-жовтого кольору із зеленуватим відтінком із гнійниками, утворюється наліт на язиці.

Ангіна виразково-плівчаста викликається веретеноподібною паличкою та спірохетою. Клінічні ознаки поєднують підвищення температури, неприємний запах з рота та астенію. На мигдаликах утворюються глибокі виразки, покриті сіруватими плівками. Процес зазвичай односторонній, лімфовузли збільшуються на ураженому боці.

Часто зустрічається визначення ангіна гнійна — запалення мигдаликів, при якому з’являється гнійний ексудат. Він утворюється при лакунарному та фолікулярному видах хвороби.

Читайте також: Ангіна

Реклама
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Як нервові клітини реагують на тепло
Знання того, як клітини виявляють температуру та д...
Реклама
Противірусні препарати при ГРВІ
Респіраторно-синцитіальний вірус (РСВ)Вірус парагр...
Ліки від ГРВІ
Ліки при легких ГРВІ Лікарські препарати при тяжки...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама