

Такі висновки були зроблені під час клінічних випробувань, проведених дослідниками Оксфордського університету.
Дослідження
Як відомо, Азитроміцин – безпечний, недорогий і широко вживаний антибіотик, доступний у всьому світі. Він має широкий спектр антибактеріальних, протизапальних та противірусних властивостей, але достовірних даних, що підтверджують його ефективність при COVID-19, не було.
Дослідження під назвою «ATOMIC2», яке проводилося за підтримки Оксфордського біомедичного дослідного центру (BRC) NIHR, було проведене для вивчення того, чи може поширений антибіотик Азитроміцин запобігти погіршенню стану пацієнтів з COVID-19 легкого-помірного ступеня тяжкості.
У дослідженні ATOMIC2 298 учасникам було визначено або прийом Азитроміцину (500 мг щодня протягом 14 днів) або стандартне лікування без Азитроміцину.
Результати
Чотири випробування оцінювали лікування майже 9000 госпіталізованих пацієнтів та не виявили жодної користі від Азитроміцину у зниженні кількості смертей чи тривалості перебування людей у лікарні.
Вчені зробили висновок, що у людей з COVID-19, які мають чи то ранню легку форму захворювання, чи у людей, госпіталізованих з тяжким захворюванням, Азитроміцин не має клінічної користі.
«МП» також писала, що пік захворюваності на коронавірус в Україні пройшов.