Антибіотики викликають тривожні розлади у 62% пацієнтів

Антибіотики викликають тривожні розлади у 62% пацієнтів

Антибіотики дуже популярні. Багато хто використовує їх у профілактичних цілях, що дуже небезпечно. Це може спричинити не тільки стійкість до антибіотиків, але й захворювання шкіри, розлади травної системи та навіть ураження печінки.

Антибіотики як причина самогубства

Антибіотики також впливають на здоров’я кишківника, бактеріальна флора якого відновлюється лише через три тижні після закінчення терапії. Чим частіше ми приймаємо антибіотики, тим більше порушується баланс мікробіоми, що призводить до психічного розладу.

— Біфідобактерії виробляють багато нейротрансмітерів, які досягають мозку. Крім того, вони виробляють триптофан білок, який необхідний для створення серотоніну. Якщо цих бактерій немає — наприклад, внаслідок тривалого приймання антибіотиків — ця мережа зв’язків на осі «мозок-кишківник-мікробіота» порушується, — каже професор мікробіології Університету Марії Кюрі-Склодовської в Любліні (Польща) Агнешка Шустер-Цесельська.

Вона підкреслює, що деякі антибіотики безпосередньо впливають на наше самопочуття і психіку через те, що не мають нейропротекторної дії.

Повідомлення про постантибіотичні депресії з’явилися у 2010 році. Вчені описали історію 75-річного чоловіка, який впав у гостру депресію, а потім наклав на себе руки. До цього він був психічно хворий.

— Він отримав антибіотикотерапію через інфікування післяопераційної рани після операції з видалення раку товстої кишки, та це було розцінено коронером як основна причина його самогубства, — пояснює професор Шустер-Цесельська.

Руйнують психіку

Китайські вчені провели досліди на лабораторних мишах. Через 14 днів після прийняття антибіотиків у гризунів відзначалися стресові реакції.

Своєю чергою ізраїльські вчені проаналізували медичні карти 20 072 осіб, які приймали пеніцилін або хінолони. Це викликало підвищений ризик розвитку депресії, тривоги та психозу.

Аналогічні результати були отримані американськими вченими під час дослідження зі 100 пацієнтами, які приймали фторхінолони. 62% відсотка респондентів повідомили про тривожні розлади, 48% — про депресію, 37%  — про безсоння.

— Антибіотик — це препарат, який слід використовувати у виправданих випадках, коли наслідки бактеріальної інфекції можуть бути серйозними. Лікар повинен скоригувати тип та дозування препарату, щоб максимально використати його ефекти у короткостроковій перспективі. Одночасно з антибіотиком рекомендуються пробіотики, які дозволяють відновити бактеріальну флору, — нагадує професор Шустер-Цесельська, передає Radio ZET.

Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Постійний стрес є результатом нестабільної ситуаці...
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Діагностика зору – це комплексне дослідження, що д...
Реклама
Люксоптика
«Люксоптика» надає благодійну допомогу ліками на 1...
Користь та шкода глютену
Якщо ви довго шукали науково обґрунтовану інформац...
Реклама