Антидепресанти збільшують ризик серцевих нападів на 34%

Дата створення: 03 Жовтня 2022
Дата оновлення: 10 Квітня 2023
Антидепресанти збільшують ризик серцевих нападів на 34%

Вчені Бристольського університету (Великобританія) довели, що тривале використання антидепресантів збільшує ймовірність розвитку серцево-судинних захворювань, але при цьому знижує ризик появи гіпертонії та діабету ІІ типу

Згідно зі статистикою, люди, які приймають звичайні антидепресанти, відомі як селективні інгібітори зворотного захоплення серотоніну (СІЗЗС), такі як циталопрам, сертралін, флуоксетин і пароксетин, схильні до ризику серцево-судинних захворювань на 34% частіше, ніж ті, хто не приймає ці таблетки.

При цьому вони підвищують ризик смерті від серцевих захворювань до 87%, а ризик передчасної смертності з будь-якої причини за десять років збільшується до 73%.

СІЗЗС є найбільш поширеною формою антидепресантів, але є й інші типи препаратів, такі як міртазапін, венлафаксин, дулоксетин та тразодон. Тривале їх застосування вдвічі збільшує ризик смертності від будь-якої причини, а ризик серцевих захворювань збільшується на 86%.

Однак, незважаючи на те, що антидепресанти мають такі небезпечні ускладнення, вони, на думку англійських фахівців, знижують ризик розвитку діабету ІІ типу та гіпертонії на 32% та 23% відповідно.

— Антидепресанти, та особливо СІЗЗС, можуть мати хороший короткостроковий профіль безпеки, але пов’язані з довгостроковими несприятливими наслідками, — сказав керівник дослідження, лікар Наріндер Бансал, цитує портал Green Me.

При цьому він зазначив, що не можна припиняти приймати таблетки раптово, це може спричинити несприятливі наслідки. Тому спершу слід проконсультуватися з лікарем.

Також, вважають вчені, довго використовувати антидепресанти можуть лише хворі на рецидивну депресію. Це дозволить уникнути загострення психічного захворювання.

Читайте також: Депресія збільшує ризик серцевих захворювань та діабету більш ніж на 30%: дослідження

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама