Антитіла лам використовують для створення ліків проти COVID-19

Дата створення: 10 Січня 2023
Дата оновлення: 20 Квітня 2023
Антитіла лам використовують для створення ліків проти COVID-19

Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) на фінансування проєкту виділив 25 млн євро

Біотехнологічна компанія ExeVir (Бельгія) розробляє методи лікування на основі нанотіл для боротьби з інфекціями. Використовуючи свою технологічну платформу для ламових антитіл (VHH), компанія прагне генерувати антитіла для профілактики та лікування інфекційних захворювань.

Про те, що антитіла лами можуть допомогти у боротьбі з коронавірусом, ще у 2020 році довели неврологи з Національного інституту охорони здоров’я США.

Американські експерти Національного інституту неврологічних розладів та інсульту NIH (NINDS), Томас Еспарза та доктор Девід Л. Броуді, вже багато років вивчають можливість використання антитіл у діагностиці захворювань головного мозку. Пандемія COVID-19 спонукала їх до пошуку антитіл, ефективних у боротьбі з коронавірусом.

Дослідники звернули увагу на антитіла лам. Як відомо, імунна система верблюдів, лам та альпаків виробляє наноантитіла в 10 разів легше, ніж більшість антитіл людей. Саме ці наноантитіла реагують на антигени.

— Білок коронавірусу SARS-Cov-2 діє як ключ, що відчиняє двері деяких клітин. Він прикріплюється до рецептора ACE2, який знаходиться на поверхні. Наш метод виділення наноантитіла блокує інфекцію, прикріплюючись до шпильок цього білка, — пояснив Томас Еспарц.

Вчені дійшли такого висновку, після того, як протягом 28 днів п’ять разів вакцинували ламу на ім’я Кормак ізольованими коронними білками SARS-CoV-2. За цей час її організм виробив 13 типів антитіл. Найбільш ефективним з них виявився NIH-CoVnb-112. За словами дослідників, він зв’язується з кореневим білком у 2–10 разів сильніше за інші антитіла. Завдяки цьому було доведено, що отриманий NIH-CoVnB-112 лами може блокувати інфекцію з використанням ACE2 рецепторів людини.

— Розробка передових методів лікування інфекційних захворювань має вирішальне значення для захисту населення, особливо найуразливіших груп, — зазначив віцепрезидент ЄІБ Кріс Петерс, цитує портал Poradnik Zdrowie.

Читайте також: Ліки від COVID-19 будуть створені з обліпихи: вчені

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама