Аспартам може спричинити зниження когнітивних функцій: вчені

стресс

Аспартам вважається одним із найпопулярніших і потенційно шкідливим з’єднанням. На етикетках продуктів його вказують під кодом Е951. Він застосовується при приготуванні солодощів, безалкогольних напоїв, жувальних гумок.

У червні Всесвітня організація здоров’я (ВООЗ) визнала аспартам «ймовірно канцерогенним для людини». При цьому чітко не вказала, яку дозу можна вважати тою, що корелює з підвищеним ризиком ракових уражень.

Американські вчені провели дослідження, яке тривало чотири місяці, на мишах-самцях. Усі вони були поділені на три групи. Гризунам першої групи давали аспартам у кількості, що не перевищує 15% максимальної добової дози (за стандартами FDA). Гризуни другої групи отримували дозу вдвічі менше, а третьої — не отримували аспартам.

Дослідники оцінили інтелектуальну працездатність мишей, помістивши їх в лабіринт. Виявилося, що вона була вищою у тих, що не приймали аспартам. Вони знайшли вихід самі. Решті для цього знадобилося більше часу, а деяким і допомога.

Зниження когнітивних функцій також відбулося у нащадків самців мишей, які приймали невелику кількість аспартаму. Це спостереження стосувалося наступного покоління, дітей, але тенденція не виявилася вже в онуків.

Вчені хочуть продовжити дослідження далі, оскільки раніше не вдавалося виявити впливу аспартаму на когнітивні функції. Вони не впевнені, що на мозок людини аспартам впливатиме так само як і на мозок мишей.

Реклама
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Як нервові клітини реагують на тепло
Знання того, як клітини виявляють температуру та д...
Реклама
Противірусні препарати при ГРВІ
Респіраторно-синцитіальний вірус (РСВ)Вірус парагр...
Ліки від ГРВІ
Ліки при легких ГРВІ Лікарські препарати при тяжки...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама