Аспірин може спричинити шлункову кровотечу: дослідження

Дата створення: 07 Листопада 2022
Дата оновлення: 19 Квітня 2023
Аспірин може спричинити шлункову кровотечу: дослідження

Аспірин не тільки знімає біль або знижує температуру, він також розріджує кров. Тому в малих дозах рекомендується людям, які схильні до ризику інсульту або інфаркту

Цей препарат слід приймати протягом тривалого часу, однак у поодиноких випадках він може викликати шлунково-кишкову кровотечу. Дослідники Медичної школи Ноттінгемського університету та Ноттінгемського центру захворювань травної системи (Великобританія) виявили, як ефективно знизити його ризик.

Аспірин розріджує кров

Аспірин, або ацетилсаліцилова кислота, є нестероїдним протизапальним препаратом. Він має знеболювальну, жарознижувальну та протизапальну дії. Аспірин інгібує ферменти, відповідальні за запалення, і навіть за ферменти, присутні у тромбоцитах, зменшуючи їх здатність злипатися разом і утворювати згустки.

Тому лікарі рекомендують цей препарат пацієнтам після інфаркту та інсульту, а також при профілактиці ускладнень захворювань, пов’язаних з атеросклерозом, для запобігання утворенню тромбів. Аспірин всмоктується у шлунку та тонкому кишківнику. У деяких випадках він може пошкодити слизову оболонку та спровокувати кровотечу.

Як знизити ризик кровотечі

Однією з причин шлункової кровотечі при використанні аспірину може бути виразка шлунка, у тому числі недіагностована, викликана бактерією Helicobacter Pylori. Англійські вчені провели дослідження, під час якого довели, що короткий курс прийняття антибіотиків допомагає знизити ризик кровотечі.

Фахівці провели дослідження у 1208 клініках Великобританії, де перебували на лікуванні 188 875 пацієнтів, які приймали аспірин. В експерименті вчених прийняли 30 166 хворих. Кожному з них провели тест на H.pylori. І тих, хто мав позитивний результат, розділили на дві групи. Учасники першої групи приймали плацебо, а учасники другої — антибіотик. Після лікування вони спостерігалися упродовж семи років.

Як показали результати, ті, хто отримував антибіотик, протягом 2,5 років після лікування рідше зверталися до лікарні з кровотечею, спричиненою аспірином, ніж ті, хто отримував плацебо. Курс антибіотиків спрацював швидко: у хворих, які отримували плацебо, перша госпіталізація відбулася через 6 днів, а у тих, хто отримував антибіотик, — через 525 днів.

— Дослідження показало, що ризик кровотечі виразки шлунка може бути значно знижений після тижневого курсу антибіотиків, — наголосив професор Кріс Хоукі, цитує портал Poradnik Zdrowie.

На думку вченого, використання аспірину необхідне для запобігання розвитку серцевого нападу та інсульту. Також є дані, що він може сповільнити розвиток деяких видів раку.

Результати дослідження було опубліковано у журналі The Lancet.

Читайте також: Аспірин пов’язаний з підвищеним ризиком серцевої недостатності: вчені

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама