Аспірин рятує від смерті при COVID-19: дослідження

Дата створення: 04 Квітня 2022
Дата оновлення: 19 Квітня 2023
Аспірин рятує від смерті при COVID-19: дослідження

На думку американських учених, особливо корисний цей препарат людям похилого віку

Співробітники з Університету Джорджа Вашингтона (США) з’ясували, як впливає аспірин, або ацетилсаліцилова кислота, на ранній стадії коронавірусної інфекції. Під час дослідження вчені звернули увагу, що препарат має властивість блокувати циклооксигеназу у тромбоцитах, завдяки чому пригнічує здатність тромбоцитів утворювати згустки. Це дуже важливо, адже, як відомо, при COVID-19 зростає ризик утворення тромбів у судинах, що підвищує ризик смерті від тромботичних ускладнень. До того ж аспірин, який є протизапальним засобом, зменшує запалення, спричинене вірусом, а також лихоманку та скелетно-м’язові болі.

— Протягом 15 місяців ми спостерігали за госпіталізованими пацієнтами із COVID-19, які приймали аспірин. Як виявилося, його використання зменшує ризик смертності при інфекції. Дуже важливо, що цей дешевий засіб доступний усім, — зазначив керівник проєкту, професор Джонатан Чоу, передає Polki.pl.

Експерт нагадав, що ацетилсаліцилову кислоту слід застосовувати відповідно до дозування, зазначеного виробником в інструкції. Не давати її дітям, адже вона може спричинити синдром Рея. Також не слід комбінувати препарат з іншими нестероїдними протизапальними препаратами (НПЗП), такими як ібупрофен або диклофенак. І не забувати, що максимальна доза на добу становить 4 г.

Дослідження було опубліковано у журналі JAMA Network Open.

Читайте також: Аспірин під час вагітності може допомогти запобігти прееклампсії: дослідження

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама