Аспірин може викликати крововилив у мозок: експерт

Аспірин може викликати крововилив у мозок: експерт

Вважається, що щоденне приймання аспірину знижує можливість розвитку інсультів. Проте дослідження вчених Університету Монаша у Мельбурні (Австралія) спростовує це. На їхню думку, профілактичне прийняття аспірину не запобігає розвитку ішемічних інсультів, але може збільшити ризик розвитку кровотечі.

Профілактична дія аспірину, або ацетилсаліцилової кислоти, вчені пояснюють його здатністю розріджувати кров. А під час ішемічного інсульту відбувається звуження або затикання артерії, що забезпечує кров’ю мозок. Щоб цьому запобігти, лікарі радять хворим приймати низьку дозу аспірину — 75 або 100 мл. Однак якщо в цьому нема потреби, то це може спричинити сумні наслідки.

— З’являється все більше доказів того, що ацетилсаліцилова кислота навіть у малих дозах може сприяти крововиливу в мозок, — попереджає професор університету Джон Макніл, повідомляє Radio ZET.

Експерт посилається на дослідження за участю 1970 пацієнтів. Половина з них приймала по 75 мг аспірину щодня, решта — плацебо. У 1,1% добровольців, які приймали профілактичну ацетилсаліцилову кислоту, було виявлено крововилив у мозок. Таке ускладнення виникло у 0,8% людей, які отримували лише плацебо.

Професор Джон Макніл зазначає, що ці спостереження стосуються людей, які не мали серцево-судинних захворювань. Серцевих хворих низькі дози аспірину можуть захистити від ішемічного інсульту.

Реклама
Боротьба з туберкульозом відновлюється після пандемії COVID-19, але все ще відстає від мети
Згідно з доповіддю Всесвітньої організації охорони...
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Реклама
Профілактика ГРВІ
Захисні заходи в сезон ГРВІ та ГРЗЛікарські препар...
С-реактивний білок при ГРВІ
Що таке С-реактивний білокАналіз на С-реактивний б...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама