Аспірин може зупинити зростання злоякісних пухлин та метастаз: дослідження

Аспірин може зупинити зростання злоякісних пухлин та метастаз: дослідження

Ацетилсаліцилову кислоту, або аспірин, лікарі рекомендують приймати людям, які схильні до лікування серцево-судинних захворювань. Це допомагає запобігти розвитку інфаркту міокарда та інсульту. Однак багато вчених схиляються до думки, що аспірин може зупинити зростання злоякісних пухлин та метастаз.

Це підтверджує недавнє дослідження вчених Кардіффського університету (Великобританія). Вони припустили, що певні біологічні механізми, регульовані аспірином, також характерні для зростання пухлин. І проаналізували три основні фактори при використанні цих ліків проти раку.

Вони узагальнили поточні результати щодо біологічних механізмів, за допомогою яких аспірин може регулювати метастатичні процеси при раку. Потім розглянули різні клінічні випробування, щоб зрозуміти вплив аспірину на метастази раку та виживання. Зрештою, розглянули відомі побічні ефекти використання аспірину.

Вчені вважали, що ацетилсаліцилова кислота може уповільнити прогресування раку та знизити смертність від нього. І для цього провели дослідження за участю 861 пацієнта із синдромом Лінча. Цей стан зачіпає приблизно одного з 200 осіб і породжує генетичну проблему з відновленням ДНК, що робить людину схильнішою до ризику розвитку раку кишківника і матки.

Одна група з 427 учасників приймала аспірин безперервно протягом двох років, тоді як інші 434 приймали плацебо. Усі вони спостерігалися протягом десяти років. Аналіз показав, що у тих, хто отримував дві таблетки аспірину на день (600 мг), ризик розвитку раку знизився на 42,6%.

Необхідні додаткові дослідження з використання аспірину в лікуванні деяких рідкісних форм пухлин. Це дозволить виявити побічні ефекти застосування аспірину та зрозуміти, як його слід використовувати при лікуванні раку.

Важливо пам’ятати, що перед початком прийманням аспірину як профілактичного засобу проти раку слід проконсультуватись із лікарем. Прийняття аспірину може супроводжуватися кровотечі, особливо у людей з порушеннями зсідання крові або іншими захворюваннями.

Дослідження опубліковано у журналі Open Biology («Відкрита біологія»).

Реклама
Ущелина хребта діагностується у кожного десятого
Тиждень Spina Bifida у Великобританії був присвяче...
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Реклама
Лікування бронхіту без антибіотиків
Як вилікувати бронхіт без антибіотиківПоширені пит...
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Реклама
Експерти пояснили, в яких випадках чайна заварка може містити небезпечні мікроби
Деякі люди іноді не чекають, поки вода для чаю зак...
Вчені ідентифікували рецептори, які назавжди відіб'ють потяг до алкоголю
За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я...
Реклама