Астма та запалення збільшують ризик серцевого нападу та інсульту: дослідження

Дата створення: 02 Грудня 2022
Дата оновлення: 21 Квітня 2023
Астма та запалення збільшують ризик серцевого нападу та інсульту: дослідження

Вчені Університету Вісконсина в Медісоні (США) вважають, що персистуюча астма, яка супроводжується щоденними симптомами, погіршує стан судин, що збільшує ризик серцево-судинних захворювань. На ризик їхньої появи впливають і інші запальні процеси

Вчені проаналізували стан 5029 осіб, середній вік яких складав 61 рік. В усіх них спостерігалися чинники ризику серцево-судинних захворювань. Серед них були ті, хто страждав на персистуючу астму, при якій слід приймати ліки щодня. А також ті, у кого була діагностована інтермітуюча астма (ліки приймаються рідше). Усім учасникам було проведено ультразвукове сканування лівої та правої сонних артерій для виявлення можливих атеросклеротичних бляшок. Крім того, вони здали аналізи крові. Це дозволило виміряти маркери запалення, такі як інтерлейкін-6 (ІЛ-6) та С-реактивний білок (СРБ).

Як виявилося, у пацієнтів, які страждали на персистуючу астму, атеросклеротичні бляшки спостерігалися у двох із трьох осіб, тобто у 67%. У той час, як тільки у з 49,5% хворих з інтермітуючою астмою були виявлені бляшки судин.

Крім інших факторів ризику, хворі з персистуючою астмою були схильні до утворення каротидних бляшок у два рази частіше, ніж люди, які не страждали на неї. Також ураження артеріальних стінок спостерігалися у астматиків.

На думку вчених, такі хворі мають перебувати під наглядом не лише пульмонологів, а й кардіологів. Адже легеневі захворювання можуть згубно впливати на весь організм.

— При тяжкому перебігу астми метаболічна картина може ускладнюватись надмірною вагою та ожирінням. Це небезпечно високим рівнем кортизону, що сприяє збільшенню ваги та впливає на розвиток серцево-судинних захворювань, — наголошує керівник дослідження, професор Метью С. Таттерсолл, цитує портал La Repubblica.

Результати дослідження опубліковані у Журналі Американської кардіологічної асоціації.

Читайте також: Серцеві захворювання викликає не вакцина, а COVID-19: дослідження

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама