Багатодітність збільшує ризик розвитку серцевого нападу на 38%: вчені

Багатодітність збільшує ризик розвитку серцевого нападу на 38%: вчені

На думку дослідників, у клітинах багатодітних матерів відбуваються зміни, що підвищує сприйнятливість до деяких захворювань

Вагітність викликає старіння організму на два роки

Фахівці Північно-Західного університету (США) виявили, що вагітність додає років до біологічного віку жінки. У ході дослідження було обстежено кілька сотень багатодітних жінок. Спостерігалося значення епігенетичного віку та довжини теломер, тобто клітинних маркерів, що вказують на процес старіння.

При вагітності епігенетичний вік та довжина теломер вказували на молодший вік. Проте після пологів ця пропорція змінилася на протилежну. В результаті деяких випадках навіть після однієї вагітності клітини організму старіють на два роки.

Кожна четверта матір схильна до інсульту

Своєю чергою, дослідники з Кембриджу та Північної Кароліни спостерігали за 85 жінками віком від 45 до 67 років. Відзначено вплив материнства на серце. У багатодітних жінок із п’ятьма і більше дітьми ризик серцевого нападу був на 38% вищим, ніж у матерів із двома дітьми.

У багатодітних батьківок також ризик розвитку інсульту підвищувався на 25%, а серцевої недостатності — на 17%. У матерів з трьома-чотирма дітьми ймовірність появи цих захворювань була вищою, ніж у тих, хто виховував одну дитину чи двох. Проте залишалася максимальною для жінок із п’ятьма і більше дітьми.

Дослідники вказують, що це не лише результат біологічних факторів, пов’язаних з вагітністю та пологами, а й результат соціальних проблем. Материнство не дозволяє жінці належним чином дбати про своє здоров’я. З подібними проблемами стикаються батьки, які поєднують догляд за дитиною з професійною діяльністю, незалежно від кількості дітей.

Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Постійний стрес є результатом нестабільної ситуаці...
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Діагностика зору – це комплексне дослідження, що д...
Реклама
Люксоптика
«Люксоптика» надає благодійну допомогу ліками на 1...
Користь та шкода глютену
Якщо ви довго шукали науково обґрунтовану інформац...
Реклама