Бактерії, стійкі до антибіотиків, містяться в атмосфері: дослідження

Бактерии, стойкие к антибиотикам, содержатся в атмосфере: исследование - певно отак, якщо перекласти

За даними Всесвітньої організації здоров’я (ВООЗ), понад 50% небезпечних для життя бактеріальних інфекцій стають резистентними до антибіотиків. Це підвищує ризик смертності хворих

Підраховано, що кожен п’ятий антибіотик використовується без необхідності або неправильно. Це може викликати звикання до них, або резистентність, що погіршує прогноз лікування. Однак, як показало останнє дослідження, стійкість до антибіотиків проявляється й у природі. Це означає, що нам буде важче захистити себе від цього явища.

Дослідники з Університету Лаваля (Канада) та Університету Клермон Овернь (Франція) довели, що стійкі до антибіотиків бактерії поширюються у краплях води хмар. Експерти взяли зразки хмар із вершини вулкана Пюї-де-Дом. Вони виявили, що 1 кубічний метр зібраної води містить у середньому 8 бактерій.

— Хмари містять гени, які є стійкими до антибіотиків бактеріального походження. Вони знаходяться в концентраціях, аналогічних тим, які виявляються в інших природних середовищах. Ці бактерії зазвичай живуть на поверхні рослин або у ґрунті. Деякі з них вітром підіймаються високо в атмосферу і приєднуються до хмар, що формуються, — розповів керівник дослідження, професор Флоран Россі.

Вчених насторожує той факт, що від 5 до 50% бактерій, виявлених у хмарах, можуть бути живими та навіть небезпечними. Вони також перевірили наявність різних генів на стійкість до антибіотиків. У хмарній воді вони виявили в середньому понад 20 таких генів за один кубічний метр.

За даними експертів, океанські та континентальні хмари мають свої гени стійкості до антибіотиків. Наприклад, континентальні хмари містять більше генів, пов’язаних із тваринництвом.

Вчені покладають провину за поширеність генів стійкості до антибіотиків на дві основні галузі людської діяльності — сільське господарство та медицину. Антибіотики дуже часто змішують із кормами, які дають тваринам, щоб запобігти масовим інфекціям. Потім з їжею вони також потрапляють до організму людини.

— Наше дослідження показує, що хмари є важливим шляхом для поширення генів стійкості до антибіотиків на короткі та великі відстані. В ідеалі можна було б знайти джерела цих генів, пов’язаних із діяльністю людини, — наголосив професор Россі в інтерв’ю журналу Science of The Total Environment («Наука про навколишнє середовище»).

Реклама
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Як нервові клітини реагують на тепло
Знання того, як клітини виявляють температуру та д...
Реклама
Противірусні препарати при ГРВІ
Респіраторно-синцитіальний вірус (РСВ)Вірус парагр...
Ліки від ГРВІ
Ліки при легких ГРВІ Лікарські препарати при тяжки...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама