Бальні танці захищають від деменції краще, ніж ходьба

Дата створення: 18 Січня 2023
Дата оновлення: 19 Квітня 2023
Бальні танці захищають від деменції краще, ніж ходьба

За даними вчених Медичного коледжу Альберта Ейнштейна (США), вони залучають кілька галузей мозку

Бальні танці, як аеробна та соціальна активність, можуть покращити когнітивні функції та зменшити атрофію мозку у людей похилого віку, які мають вищий ризик розвитку деменції. Такого висновку дійшли американські фахівці.

Вони провели дослідження за участю 25 осіб віком від 65 років. Половина їх протягом пів року двічі на тиждень відвідували уроки бальних танців, інші ж займалися спортивною ходьбою.

У всіх респондентів за цей час підвищилася концентрація уваги, вони стали більш розважливими та схильними до планування. Проте ті, хто займався танцями, відрізнялися найкращим умінням аналізувати ситуацію та приймати рішення. У порівняні з ходьбою, заняття колективними танцями також було пов’язане зі зменшенням атрофії в гіпокампі — області мозку, яка відповідає за функціонування пам’яті та найбільш схильна до впливу хвороби Альцгеймера.

— Танець, окрім фізичного навантаження, має соціальне та когнітивне значення, — пояснюють автори переваги цього виду хобі.

На їхню думку, танець посилює «широку мережу областей мозку», які активуються для «взаємодії та адаптації до рухів партнера, вивчення нових танцювальних кроків або повторення вже освоєних». Таким чином, танці «є неінвазивним та економічно ефективним способом запобігання деменції».

Раніше проведені дослідження також показали, що танець цілюще впливає на когнітивні функції у людей похилого віку.

Результати дослідження опубліковані в Journal of Aging and Physical Activity («Журнал старіння та фізичної активності»).

Читайте також: Танці допомагають жінкам подолати наслідки менопаузи: дослідження

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама