Банани корисні для серця

Дата створення: 28 Липня 2022
Дата оновлення: 20 Квітня 2023
Банани корисні для серця

Фахівці з Медичного центру Амстердамського університету (Нідерланди) особливо радять жінкам включити їх до свого раціону

Як відомо, високе споживання солі пов’язане з розвитком гіпертонії та серцево-судинними захворюваннями. Проте зменшити її споживання проблематично: натрій міститься у багатьох оброблених харчових продуктах. Тому так важливо одночасно забезпечити організм калієм, який допомагає ниркам виводити надлишок натрію разом із сечею.

Вчені провели експеримент, який тривав майже 20 років, за участю 25 000 осіб віком від 40 до 79 років. На момент початку дослідження у всіх добровольців виміряли кров’яний тиск, а також взяли аналізи сечі для оцінки рівня натрію та калію. За час експерименту 55% ​​учасників було госпіталізовано або померло від хвороб серця.

Експерти, аналізуючи стан респондентів, врахували такі фактори, що підвищують ризик серцево-судинних захворювань, як ріст, вага, стать, споживання алкоголю, тютюну та гіполіпідемічних препаратів. Також враховувалася наявність діабету, перенесений серцевий напад чи інсульт. Як виявилося, у людей з найвищим споживанням калію ризик серцевих захворювань був на 13% нижчим у порівнянні з тими, хто мало його споживав. Також з’ясувалося, що ризик серцевих захворювань у чоловіків нижчий на 7%, а у жінок — на 11%.

Фахівці зазначили, що для жінок кожен 1 грам зайвого калію на день пов’язаний нижчим артеріальним тиском систоли на цілих 2,4 мм рт. ст. У чоловіків такого взаємозв’язку зазначено не було.

— Калій допомагає підтримувати здоров’я серця, але жінки отримують від нього більше користі, ніж чоловіки, — пишуть дослідники у статті, опублікованій в European Heart Journal («Европейський журнал серця»).

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), дорослим слід споживати щодня не менше 3,5 г калію і менш ніж 2 г натрію (5 г солі). Кращими джерелами калію є картопля, банани, авокадо, какао, курага, гарбузове насіння, арахіс, петрушка, шоколад, волоські горіхи, гречка, філе курячої грудки, яловичина.

Читайте також: Серцеві захворювання викликає не вакцина, а COVID-19: дослідження

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама