Бережіть чоловіків: депресія та психічні розлади підвищують ризик смерті від судинної недостатності у чоловіків значно частіше, ніж у жінок

Дата створення: 28 Жовтня 2021
Дата оновлення: 16 Квітня 2023
Бережіть чоловіків: депресія та психічні розлади підвищують ризик смерті від судинної недостатності у чоловіків значно частіше, ніж у жінок

Такі висновки були зроблені під час дослідження під назвою «Занепокоєння, розбиті серця: зв’язок між психічним здоров’ям та серцевою недостатністю».

Проблематика

Автори відзначають, що зв’язок між психічними розладами та захворюваннями систем органів відомий давно. Проте недавнє дослідження, опубліковане в Circulation: Heart Failure, показало, що чоловіки з серцевою недостатністю вмирали частіше, якщо вони мали важку депресію, біполярний розлад або шизофренію.

Дослідники зазначили, що у людей із серйозними психічними розладами відзначається підвищений кров’яний тиск, діабет та інфаркти міокарда розвиваються у молодшому віці, ніж у населення загалом.

Досі невідомо, чому чоловіки із серйозними проблемами психічного здоров’я частіше вмирають від серцевої недостатності, а жінки – ні. З точки зору фахівця з психічного здоров’я, може статися так, що психічні розлади у пацієнтів із серцево-судинними захворюваннями можуть недооцінюватись та недостатньо лікуватися. Автори захотіли вивчити, як психічне здоров’я взаємодіє із серцевою недостатністю.

Дослідження

У дослідженні взяли участь понад 20 000 пацієнтів із серцевою недостатністю в Університеті Дьюка. Після включення у дослідження за пацієнтами спостерігали протягом 7 років.

Висновки

За підсумками дослідження було виявлено, що чоловіки з тяжкими психічними захворюваннями на 36% частіше вмирають від будь-якої причини, аніж люди з нормальним психічним здоров’ям.

Окрім збільшення смертності, дослідження показало, що у людей з тяжкими психічними розладами серцева недостатність була діагностована на 7 років раніше, ніж у людей без неї.

Рекомендації

У відповідь на це дослідження Американська кардіологічна асоціація опублікувала заяву, в якій міститься заклик до рутинної оцінки психічного благополуччя всіх пацієнтів із серцевими захворюваннями. Основна увага у заяві приділялася підвищенню обізнаності лікарів та концепції цілісного лікування, а не моделі, орієнтованої на захворювання.

Поточні рекомендації щодо серцевої недостатності рекомендують скринінг на депресію, але не більш важкі форми психічних захворювань. При виявленні інших, важчих форм психічних захворювань слід зробити особливі зусилля, щоб мінімізувати можливість ранньої серцевої недостатності, що може призвести до збільшення короткострокової і довгострокової смертності.

Коментарі

Клінічний психолог Джеймс Блюменталь, доктор філософії, професор психіатрії в Університеті Дьюка:

«Це важливе дослідження, яке передбачає, що лікарям необхідно оцінювати стан психічного здоров’я пацієнтів на додаток до оцінки традиційніших факторів ризику серцевої недостатності».

«МП» також писала, що вакцини від грипу знижують ризик серцево-судинних захворювань.

Stadnik-Anna
Автор: Ганна Стаднік
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама