

На це вказує дослідження вчених, яке було координоване Канадською мережею сну та доби Монреаля та було опубліковано в журналі Sleep («Сон»)
Фахівці проаналізували медичні дані понад 26 000 осіб віком від 45 до 85 років. І порівняли самооцінки сну з результатами тестів пам’яті, які були проведені у респондентів у 2019 та 2022 роках. Учасники, які повідомили про погіршення якості сну протягом трьох років, також нарікали на погіршення пам’яті. На думку вчених, розлади сну збільшують проблеми з пам’яттю на 22%.
— Дефіцит пам’яті був специфічним, оскільки ми розглянули інші галузі когнітивної функції, такі як багатозадачність, і виявили відмінності лише у пам’яті, — зазначив один із дослідників Натан Крос, передає інформаційне агентство ANSA.
Дослідження також показало, що у чоловіків погіршення пам’яті відбувається сильніше, ніж у жінок. Також учасники, які повідомили про проблеми зі сном, частіше страждали від тривоги, депресії, денної сонливості, перебоїв у диханні під час сну. Усі розлади вважаються факторами ризику зниження когнітивних функцій та деменції.
Читайте також: Безсоння збільшує ризик розвитку діабету: вчені