Безсоння збільшує ризик розвитку діабету: вчені

Безсоння збільшує ризик розвитку діабету: вчені

Згідно з дослідженням, опублікованим у журналі Diabetes/Metabolism Research and Reviews, люди віком до 40 років особливо схильні до ризику розвитку діабету, якщо вони страждають від хронічного безсоння. Це не дивно, адже воно викликає стрес — один з головних факторів розвитку ожиріння та діабету

Група ризику

Вчені провели масштабні дослідження, у яких взяли участь 28 000 респондентів. На старті експерименту ні в кого з них не був діагностований цукровий діабет, але деякі скаржилися на безсоння. При цьому експерти вибрали з бази медичного страхування дані 57 000 осіб, які увійшли до контрольної групи. Всі вони були аналогічного віку та статі, як й учасники експерименту, з тією різницею, що ніхто з них не страждав на безсоння.

Дослідження тривало шість років, доки не було діагностовано першого випадку  діабету. Як виявилося, ризик розвитку цього захворювання був на 16% вищим серед учасників першої групи, респонденти якої скаржилися на проблеми зі сном, ніж другої. Ба більше, ризик захворіти на нього в людей з безсонням з віком знижувався.

  • Люди з безсонням у віці до 40 років схильні до розвитку діабету на 32% більше, ніж їхні ровесники, які не страждають на нього.
  • Ті, хто страждає на безсоння у віці 41–65 років, схильні до розвитку діабету на 24% більше, ніж їхні ровесники, які не страждають на нього.
  • Ті, хто старше 66 років і мають проблеми з безсонням, ризикують захворіти на цукровий діабет на 6% більше, ніж їхні ровесники, які не мають таких проблем.

Удар по гормонах

Тривалість безсоння також має значення. Ті, хто страждає на нього протягом чотирьох років, ризикують захворіти на цукровий діабет на 14% частіше тих, кому не спиться, а більш ніж вісім років, — на 50% частіше за тих, хто не відчуває таких проблем.

Фахівці пояснюють це тим, що дефіцит сну пов’язаний з порушенням метаболізму глюкози, а також зі зміною балансу гормонів лептину та греліну, що може спричинити почуття голоду та переїдання. А це прямий шлях до надмірної ваги та цукрового діабету II типу. До того ж брак сну також може знизити чутливість до інсуліну та погіршити здатність організму використовувати його для зниження високого рівня цукру в крові.

Читайте також: Сон між 22 і 23 годинами корисний для серця: дослідження

Реклама
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Як нервові клітини реагують на тепло
Знання того, як клітини виявляють температуру та д...
Реклама
Противірусні препарати при ГРВІ
Респіраторно-синцитіальний вірус (РСВ)Вірус парагр...
Ліки від ГРВІ
Ліки при легких ГРВІ Лікарські препарати при тяжки...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама