Біль у п’ятках лікуватимуть власним жиром: дослідження

Дата створення: 27 Січня 2022
Дата оновлення: 19 Квітня 2023
Біль у п'ятках лікуватимуть власним жиром: дослідження

Вчені Піттсбурзького університету (США) використовували стовбурові клітини на животі для загоєння стоп

Допоможуть стовбурові клітини

За даними Всесвітньої організації здоров’я, близько 90% людей на планеті страждають на захворювання стоп, найпоширенішим з яких є підошовний фасціїт, або п’яткова шпора. Це запалення навколо п’яти та склепіння стопи завдає пацієнтам чимало мук. Його лікування часто буває тривалим та неефективним, а операція може призвести до хворобливих рубців та дестабілізації стопи.

Вчені звернули увагу на те, що жир у нижній частині живота і на стегнах багатий на стовбурові клітини, які можуть імітувати будь-які інші, чи то м’язові, чи кров’яні. Завдяки цьому можна вилікувати ряд хворобливих станів, починаючи від травмування серцевих м’язів до зношеності суглобів.

Відмінні результати

Хірурги Піттсбурзького університету, подружжя Джеффрі та Бет Гусенофф, провели дослідження, щоб зрозуміти, чи може тваринний жир допомогти при лікуванні п’яткової шпори.

— Ми використали тупу голку для перфорації підошовної фасції, щоб стимулювати процес загоєння. А потім, коли витягували її назад, вводили трохи жиру пацієнта, — розповів Джеффрі Гусенофф, пише Dailymail.

Лікарі розділили 14 пацієнтів, які взяли участь в експерименті, на дві рівні групи. Хворі першої групи стали лікуватись на початку дослідження, а потім спостерігалися ще рік. Учасники другої групи приступили до лікування лише через пів року після старту дослідження та потім стільки же ще спостерігалися.

— Ми виявили, що у респондентів із першої групи зменшились біль і товщина підошовної фасції. Результати покращилися через пів року після проведених процедур, а через рік стали ще кращими, що дозволило багатьом займатися спортом, — продовжує Джеффрі Гусенофф.

Результати дослідження опубліковані у журналі «Пластична та реконструктивна хірургія». А вчені планують продовжити клінічні випробування, завдяки яким зможуть розробити унікальну медичну методику.

Читайте також: Вчені розробили електричні імплантати, які допоможуть при лікуванні остеоартриту

Avatar photo
Автор: Галина Дегтярьова
Журналіст
Київський національний університет імені Тараса Шевченка
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама