Білі гриби допоможуть зменшити симптоми депресії

голова

Надлишок вільних радикалів, що циркулюють в організмі, може спричинити так званий окисний стрес, що загрожує ризиком розвитку атеросклерозу, серцевого нападу, а також психічних захворювань. Зупинити його здатні антиоксиданти. Одним із найсильніших з них є L-ерготіонеїн, який міститься в грибах, особливо білих.

Американські вчені з Медичного коледжу Університету штату Пенсільванія провели дослідження, яке дозволило їм встановити, що у грибах безліч біологічно активних сполук — антиоксидантів, протизапальних мікроелементів, вітаміну B12, — які допомагають знизити рівень тривоги.

Фахівці припустили, що вживання грибів здатне зменшити симптоми депресії. Вони проаналізували дані 2005–2016 років 24 000 американців, середній вік яких становив 45 років. Як виявилося, ті, хто споживав гриби, рідше страждали на депресивні настрої, ніж ті, хто відмовлявся від них. Вчені пояснюють це тим, що в таких рослинних продуктах міститься L-ерготіонеїн.

Найбільше його у підосичниках — 528 мг на кілограм, менше у гливах — 118 мг на кілограм. При цьому L-ерготіонеїн із грибів легко засвоюється організмом протягом години після їх споживання.

Проте не лише білі гриби корисні для психічного здоров’я. Калій, який допомагає знизити почуття тривожності, є в печерицях і гливах. Аналогічні властивості має вітамін В12, що також міститься в різних грибах.

Дослідження опубліковано у журналі Journal of Affective Disorders.

Реклама
Боротьба з туберкульозом відновлюється після пандемії COVID-19, але все ще відстає від мети
Згідно з доповіддю Всесвітньої організації охорони...
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Реклама
Вітаміни при ГРВІ
Які вітаміни найчастіше призначають при ГРВІВітамі...
Лікування ГРВІ в домашніх умовах
Симптоми ГРВІЯк лікувати ГРВІ в домашніх умовах — ...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама