Борозна на мочці вуха вказує на схильність до інфаркту

За даними Всесвітньої організації здоров’я (ВООЗ), основною причиною смертності у всьому світі є серцево-судинні захворювання. Одне з них, інфаркт міокарда, вражає чоловіків майже вдвічі частіше, жінок.
Серцевий напад зазвичай проявляється раптово і характеризується сильним болем у грудній клітці, що постійно посилюється та може супроводжуватися кашлем. Також з’являються запаморочення, втома, серцебиття, задишка. Дуже важливо, щоб хворий отримав медичну допомогу, якнайшвидше, адже інфаркт — смертельно небезпечний. І шанс на максимальне одужання мають ті, хто протягом години після прояву симптомів зміг отримати лікування. Лікарі називають цю годину «золотою».
Чи можна заздалегідь дізнатися про схильність до інфаркту? Дослідники впевнені: так! Ще в 1973 році американський пульмонолог Сандерс Т. Франк помітив в одного зі своїх пацієнтів незвичайну зморшку на мочку вуха. Після ретельного обстеження він пов’язав появу вертикальної борозни на вушної мочці з підвищеним ризиком розвитку атеросклерозу, який може спровокувати інфаркт.
У 2015 році фахівці університетської лікарні Ла-Пасу у Мадриді (Іспанія) продовжили дослідження. Вони обстежили 1000 пацієнтів та підтвердили зв’язок між характерною борозною на мочці вуха та схильністю до серцево-судинних захворювань. Таких висновків дійшли й китайські вчені у 2016 році. Вони зазначили, що наявність так званого симптому Франка відразу на двох мочках вух підвищує ризик розвитку інфаркту на 50–70% як у чоловіків, так і у жінок.