Британський фонд серця пропонує запровадити податок на продукти з високим вмістом солі

Дата створення: 23 Червня 2022
Дата оновлення: 09 Квітня 2023
Британський фонд серця пропонує запровадити податок на продукти з високим вмістом солі

Це дозволить зменшити серцеві напади та інсульти

Британський фонд серця (BHF) закликав уряд оподатковувати продукти з високим рівнем солі, щоб змусити харчові компанії припинити додавати її до своєї продукції. Адже саме сіль є одним із головних винуватців гіпертонії, яка своєю чергою провокує появу серцевих нападів та інсультів.

Експерти навіть склали список продуктів, які підлягають оподаткуванню. Серед них м’ясні асорті (консерви), різні закуски (каперси, анчоуси та оливки), картопляні чипси, хліб, олія, сири.

«Скорочення середньодобового споживання солі може призвести до скорочення на 135 000 нових випадків ішемічної хвороби серця», — опубліковано на офіційному сайті BHF.

Громадська охорона здоров’я Англії підрахувала, що 85% солі, споживаної людьми у Великій Британії, вже знаходиться в їжі під час купівлі, і тільки 15%, що залишилися, додаються під час приготування їжі або безпосередньо за столом. Оподаткування продуктів, що містять надто багато солі, з метою підштовхнути виробників до її використання менше, також врятує життя англійців та дозволить заощадити 11,4 млрд фунтів стерлінгів шляхом скорочення навантаження на Національну службу охорони здоров’я (NHS).

У 2018 році у Великій Британії було введено податок на цукор, завдяки якому на ринку з’явилися менш солодкі напої. Подібні результати можуть бути отримані за допомогою «податку на сіль».

Читайте також: Що з’їсти на сніданок для нормалізації холестерину

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама