Бронхіальна астма подвоює ризик серцевого нападу та інсульту: дослідження

Дата створення: 25 Листопада 2022
Дата оновлення: 18 Квітня 2023
Бронхіальна астма подвоює ризик серцевого нападу та інсульту: дослідження

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, у 2019 році на астму страждало близько 262 млн людей у ​​світі, при цьому 461 000 хворих померло від цієї хвороби. Дослідження вчених Університету Вісконсину (США) довели, що бронхіальна астма подвоює ризик серцевого нападу та інсульту, що підвищує ризик летальності

Атеросклеротична бляшка, або відкладення на стінці судини, збільшує ризик розвитку серцево-судинних захворювань, таких як атеросклероз або ішемічна хвороба серця (ІХС).

Зазвичай, накопичення атеросклеротичного нальоту викликають високий кров’яний тиск, ожиріння, цукровий діабет, куріння. Однак і хронічне запалення дихальних шляхів, що виникає при астмі, також може призвести до відкладення атеросклеротичних бляшок на стінках артерій.

На думку вчених, люди з персистуючою астмою, при якій напади ядухи виникають щотижня і навіть щодня, найбільш схильні до розвитку серцевих захворювань.

— Багато лікарів та пацієнтів не знають, що астматичне запалення дихальних шляхів може вплинути на артерії. Але для людей з персистуючою астмою необхідне усунення факторів ризику серцево-судинних захворювань, — зазначив керівник дослідження, професор Метью С. Таттерсолл, цитує портал Poradnik Zdrowie.

Дослідження було опубліковано у журналі Американської кардіологічної асоціації.

Читайте також: Секс може спричинити напади бронхіальної астми: лікарі

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама