Буряковий сік нормалізує артеріальний тиск: дослідження

І ефективний при анемії
Буряк є джерелом багатьох мінералів, таких як залізо, магній, мідь, кальцій та фосфор, та цінних антиоксидантів, у тому числі вітамінів А та С. Крім того, він містить важливі хімічні сполуки, наприклад нітрати, бетаціаніни та бетаксантини. Вживання бурякового соку має, крім іншого, протизапальні та протидіабетичні властивості, а також сприяє швидшому загоєнню ран, тому його рекомендують пити при багатьох захворюваннях. Але чи можна такий природний засіб вважати ефективним при лікуванні анемії або раку? Вчені вирішили відповісти на це запитання.
Фахівці у 2018 році провели дослідження, у якому взяли участь сім жінок віком 22–24 роки. Через 20 днів приймання бурякового соку у них було відзначено невелике підвищення концентрації гемоглобіну в крові, а також зниження загальної залізозв’язувальної здатності сироватки та білка трансферину. Однак слід враховувати, що дослідження не мало масштабного характеру, а його учасниці були молоді. Тому важко сказати, чи такі результати поширюватимуться на всіх, особливо на онкологічних хворих.
Проте не можна заперечувати, що вживання бурякового соку сприятливо впливає на зниження артеріального тиску. Також завдяки високому вмісту неорганічних нітратів він є гарним кардіопротекторним та гіпотензивним засобом. І його можна рекомендувати для зниження резистентності до інсуліну та нормалізації рівня глюкози у крові.
Читайте також: Продукти, багаті на флавоноїди, знижують артеріальний тиск за рахунок кишкових бактерій