Бустерні дози захищають від «Омікрону» протягом короткого часу

Дата створення: 10 Серпня 2022
Дата оновлення: 21 Квітня 2023
Бустерні дози захищають від «Омікрону» протягом короткого часу

Згідно з дослідженням, проведеним Консорціумом США з клінічних випробувань інфекційних захворювань Національного інституту алергії та інфекційних захворювань, захист від нового штаму корона вірусу стає слабкішим

Вірус набуває стійкості до вакцин

Завданням бустерів було підтримання великої кількості антитіл, що нейтралізують, проти раннього штаму «Омікрону» типу БА.1. Однак виявилося, що він згодом набуває все більшої стійкості до вакцин.

Дослідження показало, що протягом трьох місяців після прийняття дози бустерів рівень антитіл знизився у 2,4–5,3 раза. Крім того, пізніші типи варіанта «Омікрона» (BA.2.12.1 та BA.4/BA.5) були менш сприйнятливими (в 1,5 та 2,5 раза) до нейтралізації бустерної вакцини, ніж тип BA.1.

З цієї причини Управління санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США запропонувало виробникам розробити модифіковані бустери з колючим білковим компонентом «Омікрону» A.4/BA.5. Вони повинні забезпечити великий захист від вірусу та його варіантів, які можуть стати особливо активними восени.

Щеплення можуть стати сезонними

Експерти схиляються до думки, що США, швидше за все, перейдуть на графік щеплень, що нагадують сезонні щеплення від грипу. Подібність полягає в тому, що вакцина проти грипу готується щорічно на основі штаму, який, за прогнозами, заразить найбільше під час сезону.

Однак ситуація з COVID-19 складніша, оскільки цей вірус не має постійного сезонного циклу, тому складно передбачити, який з типів почне атакувати наступного сезону.

Бустери, як і раніше, допомагають

Хоча через три місяці після прийняття бустерної дози спостерігалося зниження антитіл, дослідники кажуть, що бустери, як і раніше, ефективні. Вони зміцнюють імунітет, завдяки чому він швидше бореться з інфекцією. Крім того, вони запобігають тяжкому перебігу хвороби та летальному результату. І важливі для людей зі зниженим імунітетом.

Читайте також: Втрата нюху при COVID-19 викликає погіршення пам’яті

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама