Бустерні ін’єкції захистять від COVID-19

Дата створення: 18 Липня 2022
Дата оновлення: 08 Квітня 2023
Бустерні ін'єкції захистять від COVID-19

Дія вакцин недовговічна

Яке щеплення краще

Вірус SARS-CoV-2 змінюється та знову атакує. Вакцини проти COVID-19 захищають від важкої інфекції та смерті від неї, але їхня дія недовговічна. Такого висновку дійшли вчені Єльської школи громадської охорони здоров’я та Університету Північної Кароліни в Шарлотті (США), які досліджували вакцини Moderna та Pfizer, а також Johnson&Johnson/Janssen та Oxford-AstraZeneca.

Для цього вчені створили модель, яка дозволила їм розрахувати можливість повторного зараження COVID-19 після одужання або повної вакцинації. Віруси застуди (вони ставляться до великого сімейства коронавірусів, як і SARS-CoV-2), послужили моделлю. Це дозволило дослідникам знайти докази того, що бустерна вакцинація має вирішальне значення, коли справа доходить до запобігання проривним інфекціям (тобто тих, що відбулися після повної вакцинації) та повторного зараження.

Вчені визначили, що найбільший захист від COVID-19 забезпечують вакцини мРНК (тобто вакцини Pfizer і Moderna). Їхня дія втричі триваліша, ніж вакцин Johnson&Johnson/Janssen або Oxford/AstraZeneca.

— Вакцини MRNA виробляють найвищий рівень антитіл, що нейтралізують. Як показує аналіз, ці препарати забезпечують триваліший захист, ніж інші, — каже дослідник, професор Єльської школи громадського здоров’я Джеффрі Таунсенд, пише портал Gazeta.pl.

Віруси схильні до мутації

Проте дослідники зазначають, що сильний захист від повторного зараження, що забезпечується вакцинами або природною інфекцією, недовговічний. Тому потрібна бустерна доза. Також необхідно перепроєктувати вакцини, щоб врахувати зміни, що сталися у структурі сплеску коронавірусу.

Чим довше триває пандемія, тим більше небезпека того, що вірус «навчиться» обходити перешкоди, які є для нього імунною системою. Новий штам «Омікрон» змінився в порівнянні з попередніми варіантами та став більш стійким до антитіл, що нейтралізують, які виробляються організмом.

— Цей вірус намагатиметься у різний спосіб уникнути як природної, так і імунної відповіді, отриманої організмом завдяки вакцинації, — каже доцент Університету Північної Кароліни Алекс Дорнбург.

Усі хвороботворні мікроорганізми мають властивість мутувати. Тому важливо отримати бустерну дозу, що може мати вирішальне значення для захисту проти SARS-CoV-2.

В даний час Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів та медикаментів (FDA) рекомендувало, щоб бустерна доза вакцин Pfizer-BioNTech та Moderna давалася через п’ять місяців після закінчення оригінальної серії вакцинації людям віком старше 12 років (Pfizer) та 18 років (Moderna ) відповідно. Бустерну дозу Johnson&Johnson/Janssen слід приймати ще у більш короткий проміжок часу — через два місяці після одноразової дози.

Результати дослідження опубліковані в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences («Праці національної Академії США»).

Читайте також: Четверта доза вакцини Pfizer знижує смертність серед людей похилого віку від COVID-19 на 72%

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама