

За даними Управління національної статистики, кожна з 40 майбутніх матерів відмовилася їхати до лікарні
У 2020 рік, перший рік пандемії коронавірусу, багато вагітних жінок через загрозу інфікування вирішили залишитися народжувати вдома. В результаті за дев’ять минулих років було зафіксовано сплеск домашніх пологів: з 607 000 породіль 14 281 (2,4%) відмовилися їхати до пологових будинків і залишилися народжувати вдома.
Засновник благодійної організації MumsAid, яка займається материнським здоров’ям, Міріам Донахі зазначила, що не здивована такому рішенню майбутніх мам.
– Пологи завжди бентежні для жінок, а під час C0VID-19 правила в пологових відділеннях були настільки суворими, що їм було складно зрозуміти, чого слід очікувати. Крім страху інфікування, додалося ще й занепокоєння через те, що партнерам заборонили бути присутніми на пологах. До того ж було багато інформації про брак акушерів, – ділиться Міріам Донахі.
Незважаючи на те, що лікарі попереджають про небезпеку пологів у домашніх умовах і радять все ж таки віддавати перевагу спеціалізованим лікарням, статистика Головного реєстраційного управління свідчить про те, що у 2020 році рівень смертності немовля впав до найнижчого рівня за всю історію спостережень – до 3,8 смерті на 1000 народжень. А частка передчасних пологів впала до 7,4% 2020 року з 7,8% роком раніше. При цьому середній вік матерів становив 30,7 року, а батьків – 33,7 року, що майже не відрізняється від попередніх років.
Читайте також: COVID-19: самоізоляція пригнічує бажання у чоловіків: дослідження