C0VID-19: коронавірус в Англії спричинив сплеск домашніх пологів

Дата створення: 17 Січня 2022
Дата оновлення: 08 Квітня 2023
C0VID-19: коронавірус в Англії спричинив сплеск домашніх пологів

За даними Управління національної статистики, кожна з 40 майбутніх матерів відмовилася їхати до лікарні

У 2020 рік, перший рік пандемії коронавірусу, багато вагітних жінок через загрозу інфікування вирішили залишитися народжувати вдома. В результаті за дев’ять минулих років було зафіксовано сплеск домашніх пологів: з 607 000 породіль 14 281 (2,4%) відмовилися їхати до пологових будинків і залишилися народжувати вдома.

Засновник благодійної організації MumsAid, яка займається материнським здоров’ям, Міріам Донахі зазначила, що не здивована такому рішенню майбутніх мам.

– Пологи завжди бентежні для жінок, а під час C0VID-19 правила в пологових відділеннях були настільки суворими, що їм було складно зрозуміти, чого слід очікувати. Крім страху інфікування, додалося ще й занепокоєння через те, що партнерам заборонили бути присутніми на пологах. До того ж було багато інформації про брак акушерів, – ділиться Міріам Донахі.

Незважаючи на те, що лікарі попереджають про небезпеку пологів у домашніх умовах і радять все ж таки віддавати перевагу спеціалізованим лікарням, статистика Головного реєстраційного управління свідчить про те, що у 2020 році рівень смертності немовля впав до найнижчого рівня за всю історію спостережень – до 3,8 смерті на 1000 народжень. А частка передчасних пологів впала до 7,4% 2020 року з 7,8% роком раніше. При цьому середній вік матерів становив 30,7 року, а батьків – 33,7 року, що майже не відрізняється від попередніх років.

Читайте також: COVID-19: самоізоляція пригнічує бажання у чоловіків: дослідження

Avatar photo
Автор: Галина Дегтярьова
Журналіст
Київський національний університет імені Тараса Шевченка
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама