CDC: Ефективність створеної вакцини проти вірусу РСВ становить 94%: вчені

Дата створення: 09 Травня 2023
Дата оновлення: 09 Травня 2023
CDC: Эффективность созданной вакцины против вируса РСВ составляет 94%: ученые

Передбачається, що вона буде доступна вже до кінця цього року

Управління санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (CDC) схвалило першу вакцину проти респіраторно-синцитіального вірусу (РСВ).

Зараження вірусом РСВ відбувається повітряно-краплинним шляхом, а сам перебіг хвороби супроводжується нежитю, головним болем, підвищеною стомлюваністю, температурою. Хвороба може спричинити небезпечні ускладнення, такі як отит, біль у вусі, погіршення слуху та навіть міокардит.

Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів та медикаментів США схвалило першу вакцину проти РСВ. Очікується, що препарат під назвою Arexvy (виробник GSK) буде доступним наприкінці цього року. Згідно з клінічними випробуваннями, його ефективність становить 94% протягом року.

Вакцина проти РСВ складається з так званої префузійної форми білка F. Відомо, що білок F змінює форму, коли зв’язується з клітиною. Однак заморожування білка F до того, як він зв’яжеться із клітиною, дозволяє організму виробити проти нього сильні антитіла.

Лікарі пропонують вакцинувати першу чергу дітей і людей похилого віку, які наражаються на високий ризик інфікування вірусу РСВ і важко переносять хворобу.

Принагідно ведеться робота ще над трьома вакцинами проти РСВ. Тестуються препарати від Pfizer, Moderna та Bavarian Nordic.

Stadnik-Anna
Автор: Ганна Стаднік
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама