Цей корисний сік у поєднанні зі статинами може спричинити аритмію: вчені

Дата створення: 27 Лютого 2023
Дата оновлення: 12 Квітня 2023
Цей корисний сік у поєднанні зі статинами може спричинити аритмію: вчені

Грейпфрутовий сік є своєрідною вітамінною бомбою і завдяки низькому глікемічному індексу допомагає схуднути. Однак саме він може стати отрутою для тих, хто приймає деякі серцеві ліки

Небезпечне поєднання

Вплив грейпфрута на дію деяких препаратів відомий давно. Проте дослідники вивчили взаємозв’язок між цим цитрусовим та симвастатином — препаратом для зниження рівня холестерину та запобігання розвитку серцево-судинних захворювань.

Виявилося, що поєднання грейпфрутового соку та симвастатину може бути небезпечним для пацієнтів з аритміями. За словами експертів, грейпфрут пригнічує фермент CYP3A4, який метаболізує понад 65% усіх ліків. Однак найбільш небезпечні взаємодії відбуваються, коли він узгоджується з деякими статинами.

— Не пийте грейпфрутового соку, якщо ви приймаєте симвастатин, — закликала Національна служба охорони здоров’я Великобританії (NHS), цитує портал Poradnik Zdrowie.

Не лише ліки

Грейпфрут може викликати побічні реакції та у поєднанні з напоями, що тонізують. Сік може інгібувати вироблення ферментів, які відповідають за метаболізм хініну, що може посилити деякі серцеві захворювання.

Так, у 2003 році споживання грейпфрутового соку з напоєм, що тонізує, викликало у 31-річного чоловіка аритмію, яка могла призвести до раптової зупинки серця. Стан хворого стабілізувався лише за два дні після відмови від напою.

Крім того, при прийманні деяких медикаментів заборонено поєднувати грейпфрутовий сік із вином. Це може посилити побічний ефект.

Читайте також: Енергетичні напої викликають депресію та безсоння: дослідження

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама