Цей «королівський горіх» є порятунком для кишківника

Дата створення: 01 Листопада 2022
Дата оновлення: 18 Квітня 2023
Цей «королівський горіх» є порятунком для кишківника

Ароматний мигдаль довгий час залишався смаколиком королів, за що його прозвали «королівським». Цей горіх має не тільки унікальний смак, але і є джерелом багатьох вітамінів, мінералів і ненасичених жирних кислот. А нещодавно вчені King’s коледжу (Великобританія) довели, що він цілюще впливає на мікробіом кишківника

Що регулює мікробіом кишківника 

Мікробіом кишківника складається з тисячі мікроорганізмів. Він грає важливу роль у перетравленні їжі, а також впливає на травну та імунну системи організму.

Щоб дізнатися, як мигдаль впливає на певні типи бактерій у кишківнику, англійські вчені провели дослідження з участю 87 осіб. Всі вони споживали мало клітковини та перекушували нездоровими продуктами, такими як чипси та шоколад.

Добровольців поділили на три групи. Учасникам першої групи замінили нездорові закуски на 56 г цільного мигдалю на день, учасникам другої — на 56 г меленого мигдалю на день, а контрольна група їла кекси. Експеримент тривав місяць.

Мигдаль: допомогає та покращує

— Вплив мікробіота кишківника на здоров’я людини частково пояснюється виробництвом коротколанцюгових жирних кислот, таких як бутират. Ці молекули є своєрідним паливом для клітин товстій кишки. Вони регулюють поглинання інших поживних речовин у кишківнику та допомагають збалансувати імунну систему, — пояснює дослідник, професор Кевін Вілан, цитує портал Poradnik Zdrowie.

Фахівці виявили високий рівень бутирату у людей, які їли мигдаль. Бутират цілюще впливає на клітини, що вистилають товсту кишку. А їхнє ефективне функціонування забезпечує ідеальні умови для розвитку кишкових мікроорганізмів, а також впливає на всмоктування поживних речовин.

Як показали результати, у людей, які їли цілісний мигдаль, крім того, покращала дефекація. Це говорить про те, що цей горіх також може допомогти тим людям, які страждають на закрепи.

Результати були опубліковані в Американському журналі клінічного харчування.

Читайте також: Мікробіом кишківника захищає від ожиріння: дослідження

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама