Цей популярний препарат може бути небезпечним для здоров’я чоловіків

Цей популярний препарат може бути небезпечним для здоров'я чоловіків

У статті, яка була опублікована Journal of Infection and Chemotherapy («Журнал інфекцій та хімієтерапії»), описується побічний ефект феназопіридину. У чоловіка, який страждав від запалення сечовивідної системи, після його прийняття посиніла мошонка

Феназопіридин — препарат для полегшення болю при зараженні сечовивідних шляхів — використовується з 20-х років ХХ століття. Серед його побічних ефектів — фарбування сечі у помаранчевий колір та шлунковий розлад. Також можливі рідкісні ускладнення у вигляді ураження шкіри. Однак поки що про важкі реакції гіперчутливості на цей препарат не було відомо.

Феназопіридин не слід приймати понад двох днів. Потерпілий пацієнт визнав лікарям, що через хворобу протягом трьох днів прийняв вісім пігулок (200 мг кожен). Після цього у нього виникли сильні шкірні реакції, з якими він звернувся до лікарні. Спочатку його шкіра частково стала синьою на мошонці та ногах. Через деякий час сине знебарвлення перетворилося на свербіж і болісні пухирі та виразки.

У лікарні пацієнту зробили ультразвукове та КТ-ангіографічне обстеження. Не було виявлено патологічних змін, які могли б пояснити таку реакцію організму. Подальші дослідження показали, що причина таких проявів була в затримці реакції гіперчутливості на ліки.

Лікарі нагадують, що цей препарат найкраще приймати під час їжі. Це допоможе запобігти розвитку побічних ефектів, таких як розлад шлунка. Крім того, через потенційну токсичність, феназопіридин не повинно пити понад двох днів.

Див. Також: Ліки з холестерином будуть захищені від хвороби Паркінсона: вчені

Реклама
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Як нервові клітини реагують на тепло
Знання того, як клітини виявляють температуру та д...
Реклама
Противірусні препарати при ГРВІ
Респіраторно-синцитіальний вірус (РСВ)Вірус парагр...
Ліки від ГРВІ
Ліки при легких ГРВІ Лікарські препарати при тяжки...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама