Цей популярний препарат від діабету захистить від хвороби Альцгеймера

Цей популярний препарат від діабету захистить від хвороби Альцгеймера

Згідно з дослідженнями вчених Університету Аризони (США), антидіабетичні препарати з групи тіазолідинедіону (TZD) стабілізують рівень цукру в крові та знижують рівень так званого «поганого» холестерину. Це збільшує кровопостачання мозку та запобігає розвитку деменції, включаючи хворобу Альцгеймера.

Цукровий діабет ІІ типу є одним із найпоширеніших хронічних захворювань. Для його лікування використовують такі препарати, як метформін. Оскільки цукровий діабет ІІ типу збільшує ризик розвитку деменції, дослідники задались питанням: чи можуть антидіабетичні препарати інгібувати її розвиток?

Фахівці вивчили медичні дані 559 106 осіб віком від 60 років та більше, у яких було діагностовано цукровий діабет ІІ типу. Одні респонденти отримували метформін, інші — сульфонілсечовину (толбутамід, глімепірид), треті — TZD (росиглітазон або піоглітазон).

Експерти спостерігали за здоров’ям цих пацієнтів упродовж восьми років. Вони виявили, що використання препаратів групи TZD протягом року знижувало ризик розвитку деменції з будь-якої причини на 22%, хвороби Альцгеймера — на 11% та судинної деменції — на 57% відповідно.

На думку дослідників, TZD допомагають знизити ризик розвитку деменції частково тому, що вони цілюще впливають на судинну систему і є найбільш ефективними з усіх ліків, що тестувалися.

Подальший аналіз показав, що найбільшу користь від приймання TZD отримали люди віком до 75 років, а також ті, хто страждав надмірною вагою або ожирінням.

На думку керівника дослідження, доктора Цзінь Чжоу, це дослідження є дуже важливим, оскільки цукровий діабет ІІ тип пов’язаний із підвищеним ризиком розвитку деменції, включаючи два її основні підтипи: хворобу Альцгеймера та судинну деменцію.

Читайте також: Цукровий діабет небезпечніший для жінок, ніж для чоловіків

Реклама
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Як нервові клітини реагують на тепло
Знання того, як клітини виявляють температуру та д...
Реклама
Противірусні препарати при ГРВІ
Респіраторно-синцитіальний вірус (РСВ)Вірус парагр...
Ліки від ГРВІ
Ліки при легких ГРВІ Лікарські препарати при тяжки...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама