Цей популярний препарат від діабету зменшує ризик розвитку інфарктів до 33%: вчені

Дата створення: 02 Березня 2023
Дата оновлення: 15 Квітня 2023
Цей популярний препарат від діабету зменшує ризик розвитку інфарктів до 33%: вчені

Кардіологи з Військово-медичного інституту Польщі вважають, що метформін допоможе при лікуванні ішемічної хвороби серця

Ішемічна хвороба серця (ІХС) — це захворювання, при якому через стеноз у коронарних артеріях серцевий м’яз отримує недостатню кількість насиченої киснем крові. Це викликає серцеві порушення та призводить до серйозних ускладнень, таких як серцевий напад.

Лікування ішемічної хвороби серця потребує зміни способу життя та тривалого застосування багатьох препаратів, у тому числі для зниження артеріального тиску та нормалізації рівня холестерину. У деяких випадках також необхідна так звана коронарна реваскуляризація, тобто відновлення нормального кровотоку в судженій коронарній судині шляхом введення стенту або виконання аортокоронарного шунтування.

Польські вчені вивчили вплив популярного препарату від діабету, метформіну, на ішемічну хворобу серця у пацієнтів, яким було проведено стентування або шунтування через гострий коронарний синдром.

— Метформін знижує протромботичну готовність, протизапальну активність, модифікацію відомих факторів ризику ішемічного стресу, — пояснює керівник дослідження доктор медичних наук Петро Квятковський.

До цього часу цей препарат застосовувався під час лікування діабету. Однак пацієнти з ішемічною хворобою серця, які приймали його, були менше схильні до появи серцевих нападів.

Раніше проведені дослідження показали, що метформін зменшує ризик інфарктів до 33%. Проте вчені вважають, що його застосування може бути набагато ефективнішим.

— Ми сподіваємося, що використання метформіну відкриє нові терапевтичні можливості, — наголосив доктор Квятковський, передає Radio ZET.

Читайте также: Метформін допомагає схуднути до 6 кг, але не всім: дослідження

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама