Цей препарат проти діабету скорочує прояви симптомів Long COVID-19 на 52%

Дата створення: 21 Березня 2023
Дата оновлення: 20 Квітня 2023
Цей препарат проти діабету скорочує прояви симптомів Long COVID-19 на 52%

Згідно з дослідженням американських вчених, метформін слід приймати протягом 4 днів

Всесвітня організація здоров’я (ВООЗ) визначає Long COVID-19 як розвиток нових симптомів через три місяці після початкового інфікування вірусом SARS-CoV-2. Вони можуть спостерігатися протягом декількох місяців або навіть років і виявлятися втомою, задишкою, мозковим туманом та депресією.

Вчені Університету Міннесоти (США) провели дослідження за участю 1 125 осіб, у яких було діагностовано коронавірусну інфекцію. У всіх у них спостерігалися соматичні симптоми.

Усі добровольці отримували різні препарати для лікування. Одним з них був призначений івермектин — антипаразитарний засіб, іншим — флувоксамін, який використовується для лікування обсесивно-компульсивних розладів, третім — метформін проти діабету ІІ типу. Контрольна група приймала плацебо.

За чотири дні у хворих, які отримували метформін, прояви симптомів знизилися на 52%, тоді як в учасників контрольної групи лише на 10,6%. При цьому івермектин і флувоксамін не знижували прояви симптомів Long COVID-19.

Експерти вважають, що препарат може пригнічувати реплікацію інфікованих клітин в організмі, зменшуючи окисний стрес та запалення. Саме цей механізм лежить в основі тривалого перебігу коронавірусної інфекції.

Читайте також: Метформін допомагає схуднути до 6 кг, але не всім: дослідження

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама