

Дедалі більше людей схильні до нових варіантів коронавірусної інфекції — «Омікрону» BA.4 і BA5. Як вони проявляються?
Зараз симптоми COVID-19 відрізняються від тих, що були на початку пандемії. Про це свідчать результати аналізу, проведеного у рамках британського проєкту ZOE Health Survey. Що має викликати занепокоєння та спонукати здати ПЛР-тест?
Коронавірусна інфекція може протікати безсимптомно. Іноді її прояви різноманітні, як і рівень тяжкості захворювання. До недавнього часу класичні симптоми COVID-19 включали лихоманку, задишку, сухий та виснажливий кашель, а також порушення нюху та смаку.
Тепер пацієнти все рідше страждають від втрати нюху та смаку. Проте дедалі частіше скаржаться на біль у горлі. Відповідно до аналізу британського проєкту ZOE, цей симптом спостерігається у 58% хворих на COVID-19.
Як зазначають дослідники, біль у горлі є відомим симптомом коронавірусної інфекції. Вона з’являється на ранніх стадіях захворювання, протікає м’яко і зазвичай триває не більше п’яти днів. Наявність такого болю має спонукати здати ПЛР-тест. Сильний біль у горлі, який триває понад п’ять днів, може свідчити про іншу інфекцію, наприклад, бактеріальну.
Згідно з аналізом, іншими поширеними зараз симптомами є головний біль, закладений ніс та кашель. Як пояснив керівник проєкту, професор Тім Спектор, ці симптоми вказують на COVID-19, а не застуду, навіть у тих людей, які вже перехворіли на коронавірусну інфекцію.
Читайте також: Вчені назвали новий симптом тривалого COVID-19