

Частиною лікування є дієта
Холестерин: «хороший» та «поганий»
Холестерин — це ліпід, жирова речовина, яку організм частково виробляє, у тому числі в печінці (ендогенний холестерин), та частково отримує з їжею (екзогенний холестерин). Джерелом останнього є продукти тваринного походження, особливо м’ясо.
Кожна клітина в організмі потребує холестерину, щоб функціонувати належним чином. Існують різні типи холестерину. Двома найбільш важливими є ЛПВЩ (ліпопротеїни високої щільності) та ЛПНЩ (ліпопротеїни низької щільності).
ЛПВЩ — це так званий «хороший» холестерин. Він чистить судини від атеросклеротичних бляшок. ЛПНЩ — «поганий» холестерин — навпаки сприяє їх появі. Це загрожує атеросклерозом, інфарктом, інсультов та навіть смертю.
Включіть у раціон
Вчені роками шукали ефективний спосіб зниження рівня холестерину. З цією метою пацієнтам призначають статини — препарати, які пригнічують «поганий» холестерин ЛПНГ, що циркулює у крові. Однак знизити рівень холестерину може звичайний часник. Такого висновку дійшли вчені з Медичної школи Цзяо Тун у Шанхаї (Китай).
Фахівці проаналізували 22 дослідження щодо впливу часнику на рівень холестерину в крові. І дійшли висновку, що часник ефективний як у зниженні загального холестерину, так і ліпопротеїнів низької щільності (ЛПНЩ).
На думку експертів, сприятливий вплив часнику особливо допомагає людям із серцево-судинними захворюваннями. І радять включити часник у свій щоденний раціон, наприклад, салати. Дослідники наголошують, що при цьому не можна припиняти прийняття призначених лікарем ліків самостійно. Зміна раціону є необхідним елементом у боротьбі з підвищеним рівнем холестерину, але якщо його норма значно перевищена, він не замінить лікування.
Читайте також: Часник має протипоказання: лікарі