Частки мікропластику можуть накопичуватися в серці людини

Частки мікропластику можуть накопичуватися в серці людини

Вчені лікарні Аньчжень (Китай) проаналізували зразки серцевої тканини, взяті у 15 пацієнтів до та після проведення операції.

Десятки та тисячі окремих частинок мікропластику були виявлені за допомогою лазерної та інфрачервоної візуалізації. Кількість їх варіювалася у різних пацієнтів.

Мікроскопічні частинки поліметилметакрилату — пластику, який зазвичай використовують при виробництві захисних екранів, — були виявлені в трьох різних частинах серця.

Інші знайдені пластмаси включали поліетилентерефталат, який використовується у контейнерах для одягу та харчових продуктів. Також були виявлені частинки полівінілхлориду (ПВХ), який міститься у віконних рамах, дренажних трубах, фарбі та багато іншому.

Після операції зразки крові учасників дослідження містили менші, але ширші види пластику. Це вказує на те, що деякі мікрочастинки могли потрапити до організму під час операції.

Частинки мікропластику можуть потрапляти в організм людини разом з їжею та повітрям. Вони прикріплюються до зовнішньої мембрани еритроцитів, що погіршує їхню здатність транспортувати кисень. Клітини не можуть розщеплювати пластикові частинки в організмі, що призводить до значного запалення та підвищує ризик розвитку серцевих та онкологічних захворювань.

Реклама
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Як нервові клітини реагують на тепло
Знання того, як клітини виявляють температуру та д...
Реклама
Противірусні препарати при ГРВІ
Респіраторно-синцитіальний вірус (РСВ)Вірус парагр...
Ліки від ГРВІ
Ліки при легких ГРВІ Лікарські препарати при тяжки...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама