ChatGPT допоможе при діагностиці депресії: дослідження

ChatGPT допоможе при діагностиці депресії: дослідження

ChatGPT поки не лікує людей. Але він є інструментом об’єктивного та неупередженого ставлення до пацієнта при діагностиці депресії, пише журнал Family Medicine and Community Health («Сімейна медицина та суспільне здоров’я»).

Дослідники  Академічного коледжу «Оранім» (Ізраїль) вивчили, як ChatGPT оцінює рекомендований терапевтичний підхід для різних типів депресії. І зіставили з тестом, проведеним за участю 1249 французьких лікарів.

Дослідження проводилося серед хворих, які скаржилися на поганий настрій, проблеми зі сном та зниження апетиту, а також депресію легкого та помірного ступеня. ChatGPT щоразу запитував хворого: «Що, на вашу думку, повинен запропонувати лікар загальної практики в цій ситуації?» І пропонував можливі відповіді: звернутися до психотерапевта; призначати ліки; спрямувати на психотерапію.

Штучний інтелект (ІІ) виявився корисним у діагностиці депресії та точнішим в адаптації лікування до клінічних рекомендацій.

При легкій депресії  лікарі рекомендували психотерапію лише 4% хворим, у той час як ChatGPT запропонував її 97% пацієнтам.

При тяжкій депресії лікарі рекомендували психотерапію замість ліків у 44,5% випадках, тоді як ChatGPT пропонував її набагато частіше — у 72% випадках.

Експерти зазначають, що впровадження систем на основі штучного інтелекту може підвищити якість та неупередженість служб охорони психічного здоров’я.

Реклама
Боротьба з туберкульозом відновлюється після пандемії COVID-19, але все ще відстає від мети
Згідно з доповіддю Всесвітньої організації охорони...
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Реклама
Вітаміни при ГРВІ
Які вітаміни найчастіше призначають при ГРВІВітамі...
Лікування ГРВІ в домашніх умовах
Симптоми ГРВІЯк лікувати ГРВІ в домашніх умовах — ...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама