

Ожиріння визнано хворобою цивілізації ХХІ століття
За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), на ожиріння страждають понад 800 млн осіб у світі, та кількість їх постійно зростає. За даними Всесвітньої федерації ожиріння, до 2035 року кожна четверта людина страждатиме від ожиріння, а на його лікування знадобиться $4,32 трлн.
Наявність зайвої ваги є небезпечною для здоров’я. Воно сприяє розвитку хронічних захворювань, таких як цукровий діабет ІІ типу, гіпертонія, атеросклероз чи метаболічний синдром.
— Ожиріння — це складне хронічне захворювання, яке не минає саме собою. Воно має тенденцію до рецидивів та викликає багато ускладнень, — каже віцепрезидент Польського товариства з лікування ожиріння, доктор Маріуш Вилежол, цитує портал Poradnik Zdrowie.
Багато пацієнтів з ожирінням відчувають негативне відношення з боку оточення. Згідно з дослідженням, проведеним у рамках кампанії «Давайте чесно поговоримо про ожиріння», 45% людей відчувають глузування навколишніх щодо зайвої ваги. 35% респондентів зізналися, що зазнали словесного насильства. Близько 40% пацієнтів скаржилися на погане поводження з боку медичного персоналу.
Читайте також: Ожиріння, як і хвороба Альцгеймера, підвищує ризик розвитку недоумства: вчені