Червоний Хрест США оголосив: «Крові немає, потрібні донори»

Дата створення: 13 Січня 2022
Дата оновлення: 08 Квітня 2023
Червоний Хрест США оголосив: «Крові немає, потрібні донори»

Центри крові по всій країні повідомили, що запасів крові залишилося менше ніж на добу. Донорів закликають здавати кров, а деяким лікарям радять міняти лікування та скасувати операції

Щорічно у Сполучених Штатах Америки переливається понад 16 млн одиниць крові та її продуктів, щодня – понад 45 000 одиниць крові. Проте, з березня 2020 року, коли країну охопила пандемія COVID-19, донорство крові скоротилося на 10%. У той час як у попередньому 2019 році лише учні шкіл та коледжів надали 25% донорів.

Такий стан справ спричинив національну кризу крові. Так, видання CBS News пише, що від нестачі крові постраждав 11-річний Дрейлан Холмс, який страждає на серповидноклітинну анемію. Необхідного переливання крові йому довелося чекати на два дні. За словами його мами Веши Джеймісон, очікування було «дуже страшним».

«В останні тижні центри переливання крові по всій країні повідомляли про менш ніж одноденний запас крові певних критичних груп. Це небезпечно низький рівень крові, – йдеться у спільній заяві Червоного Хреста із Центрами переливання крові Америки та Асоціацією захисту навколишнього середовища, яку опубліковано на офіційному сайті www.redcross.org. – Необхідні донори крові, щоб не відкладати рятівне для життя багатьох хворих на лікування. Деякі лікарні змушені переглянути терапію пацієнтів або скасувати операції тим, хто має проблеми з кровопостачанням».

У організації заявляють, що всі групи крові, але особливо позитивна група – вона вважається найпоширенішою. Негативна також необхідна: її часто використовують працівники швидкої допомоги, коли немає часу визначити групу крові пацієнта.

Медики просять керівників підприємств заохочувати своїх працівників, котрі захочуть стати донорами.

Читайте також: Кардіологи розповіли про важливий для здоров’я серця вітамін К

Avatar photo
Автор: Галина Дегтярьова
Журналіст
Київський національний університет імені Тараса Шевченка
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама