Чи безпечні підсолоджувачі в дієтичних продуктах

Чи безпечні підсолоджувачі в дієтичних продуктах

Вчені з Інституту Вейцмана (Ізраїль) та Університету Джона Хопкінса в Мериленді (США) спростовують це твердження

Підсолоджувачі можуть змінити мікробіом

Вчені провели дослідження за участю 120 осіб. Протягом 14 днів вони тричі на тиждень споживали чотири популярних підсолоджувача. Доза не перевищувала 50 міліграмів на кожний кілограм тіла — як рекомендовано Управлінням з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів та медикаментів США (FDA). Усі вони були включені до системи безперервного моніторингу глюкози та регулярно проходили тести на толерантність до глюкози, які використовуються для оцінки ризику переддіабету.

Усі протестовані підсолоджувачі призвели до зміни мікробіома кишківника. Половина з них торкнулася розладу глікемічної реакції. Виявилося, що у людей, яким давали аспартам чи стевію, змінився кишковий мікробіом. Своєю чергою, серед учасників, які вживали сахарин та сахарозу, також спостерігалася нижча здатність засвоювання цукру.

Аспартам та стевія є одними з найпоширеніших добавок, що використовують для підсолоджування газованих напоїв, дієтичних продуктів та низькокалорійних десертів. Сахарин (E954) і сахароза (E955) зазвичай використовуються для випічки як замінник звичайного цукру.

Підсолоджувачі збільшують ризик цукрового діабету

— Дослідження показало, що підсолоджувачі можуть порушити реакцію організму на глюкозу, змінюючи мікробіом, — каже доктор медичних наук, імунолог Еран Елінав, повідомляє Gazeta.pl.

На його думку, необхідні подальші дослідження, які зможуть наочно показати, чи збільшує вживання підсолоджувачів ризик розвитку цукрового діабету.

Експерти пояснюють, що всі підсолоджувачі, які були протестовані в експериментах, схвалило Управління з контролю за продуктами та ліками США (FDA). Проте стевія менш ретельно контролюється, адже раніше вона вважалася безпечною. Підсолоджувачі зі стевії не викликають карієсу, не підвищують рівень глюкози в крові, хоча можуть бути до 30 разів солодші від звичайного цукру.

ВООЗ винесе свій вердикт

На початку 2022 року Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) оголосила про запуск громадських консультацій для визначення впливу підсолоджувачів на здоров’я. Підставою для цього послужили дослідження, згідно з якими підсолоджувачі можуть надавати шкідливий та довгостроковий вплив на організм шляхом підвищення ризику ожиріння, діабету ІІ типу та серцево-судинних захворювань.

Результати дослідження були опубліковані в журналі Cell («Клітка»).

Читайте також: Підсолоджувачі збільшують ризик розвитку ожиріння та раку молочної залози

Реклама
Боротьба з туберкульозом відновлюється після пандемії COVID-19, але все ще відстає від мети
Згідно з доповіддю Всесвітньої організації охорони...
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Реклама
Профілактика ГРВІ
Захисні заходи в сезон ГРВІ та ГРЗЛікарські препар...
С-реактивний білок при ГРВІ
Що таке С-реактивний білокАналіз на С-реактивний б...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама