Чи ефективний інгаляційний Циклезонід для лікування Covid-19

Дата створення: 11 Листопада 2021
Дата оновлення: 19 Квітня 2023
Чи ефективний інгаляційний Циклезонід для лікування Covid-19

Тема пошуку доступного та ефективного препарату для лікування Covid-19 не втрачає актуальності. Для пацієнтів з коронавірусом, госпіталізованих у лікарні, було виявлено кілька успішних методів лікування, включаючи застосування таких препаратів, як: дексаметазон, гепарин і тоцилізумаб.

У світі були проведені дослідження та вже успішно застосовується комбінована терапія моноклональними антитілами, яка також знижує частоту відвідування лікарів у пацієнтів з більшим ризиком. Але вона досить дорога і не повсюдно доступна і, на відміну від перорального та інгаляційного лікування, складна в застосуванні.

Циклесонід (кортикостероїд), використовуваний в інгаляційній формі для лікування астми та інтраназального для лікування алергічного риніту, був визначений вченими як один із таких препаратів, які можуть бути ефективними при лікуванні коронавірусу. Вчені вирішили визначити, чи ефективний Циклесонід при інгаляційному введенні для зменшення респіраторних симптомів у дорослих амбулаторних пацієнтів із Covid-19.

Дослідження

Учасниками дослідження стали 203 дорослих пацієнтів з Covid-19, які мали лихоманку, кашель чи задишку. Учасники були рандомізовані для прийому або інгаляційного Циклесоніду (600 мкг двічі на день) або Циклесоніду інтраназально (200 мкг в день), або дозованих інгаляторів і плацебо з сольовим розчином через ніс протягом 14 днів.

Результаты

Доля учасників, у яких симптоми зникли на 7-й день, істотно не розрізнялися між групами, які використовували Циклесонід і контрольною групою пацієнтів, що приймала плацебо.

«МП» також писала, що Дексаметазон знижує ризик смерті від коронавірусу.

Stadnik-Anna
Автор: Ганна Стаднік
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама