Чи може сифіліс передатися дитині

Дата створення: 31 Травня 2022
Дата оновлення: 21 Квітня 2023
Чи може сифіліс передатися дитині

І кому це захворювання загрожує небезпечними ускладненнями?

Сифіліс у дітей: втрата слуху та деформація зубів

Новонароджені можуть інфікуватися від матері в утробі або під час пологів. Більшість дітей не мають симптомів, але в деяких спостерігається висип на долонях та стопах. Пізніші прояви можуть включати втрату слуху, деформацію зубів та руйнування спинки носа. За відсутності лікування вроджений сифіліс призводить до численних проблем зі здоров’ям та психікою, а потім до смерті. Також інфіковані діти можуть народитися передчасно, померти в утробі матері або відразу після народження.

Якщо мати дитини перенесла хворобу у минулому чи в період вагітності, новонароджений малюк обов’язково проходить обстеження. За результатами аналізів призначається профілактичне, превентивне або специфічне лікування ін’єкціями препарату «Бензилпеніциліну натрієва сіль». Схеми лікування та дозування вказуються лікарем.

Сифіліс у вагітних: ризик мертвонародження

Вагітна жінка може передати сифіліс своїй майбутній дитині. Інфекція значно збільшує ризик викидня, мертвонародження або смерті немовляти через кілька діб після народження.

Рекомендовані препарати для лікування захворювання в період вагітності — «Бензилпеніцилін натрієва сіль» та «Прокаїн-бензилпеніцилін». Жінкам з алергією на пеніцилін призначають антибіотики «Ампіцилін» або «Цефтріаксон».

Вагітні, які хворіли на сифіліс у минулому, але ще перебувають на обліку, проходять профілактичне лікування при кожній вагітності навіть у разі негативних серологічних тестів. Якщо жінка хворіла на сифіліс раніше і пройшла повноцінне лікування, проводиться профілактична терапія при першій вагітності.

Сифіліс у літніх людей: бажана госпіталізація

Пацієнтам старше 60 років, які хворі на сифіліс, показана госпіталізація до венерологічних відділень спеціалізованих лікарень. Лікування проводиться антибактеріальними препаратами з урахуванням хронічних захворювань та вікових змін.

Читайте також: Сифіліс

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама