Чи отруйне насіння глоду

Дата створення: 23 Серпня 2022
Дата оновлення: 21 Квітня 2023
Чи отруйне насіння глоду

Насіння глоду, як і насіння інших рослин, включаючи яблука, груші, вишні та абрикоси, містить ціаногенні глікозиди. Ці сполуки перетворюються в організмі на токсичний ціанистий водень. І хоча сам організм деякою мірою нейтралізує токсичну дію насіння глоду, краще уникати їх споживання

Захистить серце та заспокоїть нерви

Плоди глоду, листя та квіти в народній медицині використовують в основному при серцево-судинних недугах. Глід містить флавоноїди, які підтримують роботу серцевого м’яза та розширюють судини, завдяки чому збільшується приплив крові та кисню. Його настій рекомендують при атеросклерозі, стенокардії, гіпертонії, аритмії, серцевої застійної недостатності, підвищеному рівні холестерину.

Завдяки своїм м’яким заспокійливим властивостям, глід також рекомендують при нервових розладах, захворюваннях шлунка, астмі.

Отруєння: від блювання до коми

Згідно з науковими дослідженнями, насіння глоду містить токсичні ціаногенні глікозиди, у тому числі амигдалін. Ці сполуки виділяють отруйний ціанистий водень, який блокує енергетичні та дихальні механізми. В результаті клітини не одержують потрібної кількості кисню і може статися отруєння.

Симптоми отруєння глодом:

  • нудота;
  • блювання;
  • переймоподібні болі в животі;
  • судоми;
  • слабкість;
  • недостатній кровообіг;
  • утруднене дихання;
  • кома.

Висока концентрація цих токсичних сполук може призвести до смерті. Тому насіння глоду слід видаляти. Необхідно подбати про те, щоб плоди глоду не вживали діти, у яких симптоми отруєння яких можуть бути важкими та протікати швидше, ніж у дорослих.

Читайте також: Ягоди нормалізують роботу кишківника

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама