Чи отруйні ягоди чорноплідної горобини

Чи отруйні ягоди чорноплідної горобини

Вони є джерелом біологічно активних сполук із широким спектром дій. Але чи завжди корисні?

Захищає від діабету та серцевих захворювань

Плоди чорноплідної горобини відрізняються багатством антиоксидантів, особливо поліфенолів, таких як флавоноїди, антоціани, проантоціанідини та флавоноли. Особливо важливими є антоціани, які надають ягодам темного кольору. Вони є надзвичайно потужними антиоксидантами, які перевершують ефективність вітамінів С і Е.

Вживання чорноплідної горобини дозволяє регулювати рівень холестерину в крові, чинить протиракову та протизапольну дії, захищає кровоносні судини. Рослина має антигеморагічними властивостями та покращує згортання крові. Завдяки своєму цілющому впливу на ліпідний профіль та рівень глюкози в крові, регулярне вживання чорноплідної горобини може запобігти діабету та серцево-судинним захворюванням, а також гіпертонії.

Дослідження показують, що чорноплідна горобина також має деякі бактеріостатичні та противірусні властивості, наприклад, проти бактерій золотистого стафілокока, а також вірусів грипу.

Чорноплідна горобина має гепатопротекторні властивості, тобто захищає печінку від пошкоджень. Ця унікальна рослина також використовується при геморої та при гастриті.

Може спричинити отруєння

Чорноплідна горобина не є отруйною рослиною. А ось її насіння, листя і стебла містять токсичні сполуки синильної кислоти, які можуть спричинити отруєння.

Тому не варто вживати в їжу насіння чорноплідної горобини. Це стосується яблук, груш та інших плодів, які також мають токсичні сполуки у своєму насінні.

Реклама
Ущелина хребта діагностується у кожного десятого
Тиждень Spina Bifida у Великобританії був присвяче...
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Реклама
Лікування бронхіту без антибіотиків
Як вилікувати бронхіт без антибіотиківПоширені пит...
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Реклама
Як без ліків швидко та ефективно вилікувати кашель
Для лікування кашлю лікарі рекомендують пити багат...
Фахівці назвали головні причини, через які розпадаються сімейні пари
Згідно зі статистикою, середня кількість розлучень...
Реклама